Kurtalana Tren Seferleri Yeniden BaşladıKurtalana Tren Seferleri Yeniden Başladı :Kurtalan-Diyarbakır demiryolu hattının yenileme ve bakım çalışmaları nedeni ile 18 ay kapalı kalan demiryolu hattı bakım ve onarım yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.
Demiryolu hattının bakım ve onarımının tamamlanmasının ardından Kurtalan Ekspresinin Kurtalan’a yolcu taşımaya başlaması nedeniyle tören düzenlendi.
Düzenlenen törende konuşan Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, Kurtalan Ekspresi’nin eski demiryolu hattı çalışmalarının tamamlanması ile artık yolcuların daha hızlı seyahat edebileceklerini söyledi.
Kurtalan Gar Şefi Selahattin Yıldırım ise yeni hattın tamamlanması ile haftanın 5 günü Kurtalan-Ankara arası Ekspres’in yolcu taşımaya başladığını belirtti.
Yolcuların artık daha hızlı şekilde seyahat edebileceklerini vurgulayan Yıldırım, “Artık Kurtalan-Ankara arası Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar günleri saat: 09.30’da Kurtalan Garında Kurtalan Ekspres’i yolcu taşımasına başlamıştır. Kurtalan Ekspres’i bakım ve onarımı yapılan hattın tam olarak oturmasının ardından saatte 100 kilometre hıza ulaşacaktır. Yolcularımız demiryolu hattı ile artık gönül rahatlığı ile seyahat edebilirler” dedi.
Daha sonra Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu Ekspres’in vagonlarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.