Rusyada ilk dügün treni seferlere başladıRusyada ilk dügün treni seferlere başladı : Bu turizm projesi yeni evliler ve dügününün yıldönümünü iyi kutlamak istiyenler için geliştirildi.
Rus demiryolları şirketi dünyanın 3 en büyük ulaştırma şirketinden biridir.. Yılda Rusya demiryollarından taşınanların sayısı bir milyardan çoktur. Rus demiryolları şirketi yolcular taşımaktan başka turistlere trenle seyahat yapmak imkanını veriyor. Yılbaşı bayramı sırasında trenle Sibirya dahil Rusya seyahatleri, Baltık cumnhuriyetlerine, Paris,Nis kentine seyahat yapılıyor. “Dügün treni”, şirketin yeni geliştirdiği turizm projelerinden biridir.
“Düğün treni” projesinin daha 2007’de uygulanması planlanıyordu. Ama yalnızca günümüzde bunu hayata geçirmek imkanları açıldı. Rus Demiryolları şirketi yetkililerinin söyledikleri gibi, evlilik, aile değerlerinin propagandasını yapmak bu projenin bir amacıdır. Tren 5 lüks yolcu vagonuyla bir SW vagonu,bir lokanta ve bir bar vagonuyla karargah vagonundan oluşur. Vagonlardaki iki kişilik rahat kompartımanlarda duş ve tuvalet bölümleri var. Kırmızı tren dizaynındaki başlıca renktir. İleride trenin kilise vagonu kapsaması olasıdır. Yeni evliler orada dini nikah yapabilecek. Trenle seyahat yapanları eylence programı bekliyor.
“Nikah treni”, balayı seyahatına giden yeni evliler ve düğününün yıldönümünü iyi geçirmek istiyenler için geliştirilmiş bir projedir. “Dügün treninin” ilk seferi Moskova’dan Velikiy Novgorod’ kentine yapıldı .l6 çift bu trenle romantik seyahate gitti. l0 yıldan fazla bir zaman önce evlenmiş demiryolu emekçileridir bunlar.
Rus demiryolları şirketi, ileride bu projeyi ticari bir proje olarak geliştirmeyi planlıyor. Çiftlerin bireysel ve grup halindeki seyahatları söz konusudur. Yeni evliler konuklarıyla birlikte de Rusya ya da yabancı ülkelere “dügün treniyle” gidebilir.
Bu yılın Aşıklar gününde “Düğün treniyle “ Paris’e nikah için gitmek mümkün olur. Aile ve sadakat korumacıları olan azizler Pötr ile Fevroniya’nın memleketi Murom kentine de seferlerin yapılması planlanıyor.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.