TCDD Eskişehiri Karanlığa Gömdü Haberi Asılsızdır

TCDD: ” Tcdd Eskişehiri Karanlığa Gömdü ” Haberi  Asılsızdır.Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), “TCDD Eskişehir’i karanlığa gömdü” başlıklı haberin asılsız olduğunu bildirdi.
TCDD’den yapılan yazılı açıklamada, olayın aslı şöyle aktarıldı:
“TCDD İstasyon Köprüsü yıkımı öncesinde Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. Eskişehir İl Müdürlüğü’ne, kendilerine ait enerji kablolarının aktarımı için bildirimde bulunmuştur. 10 Eylül 2013 tarihinde resmi olarak yazılan yazıda elektrik kablolarının deplasesi istenmiştir. Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. İl İşletme Müdürlüğü 18 Eylül 2013 tarihli yazıyla, köprünün yıkılmasına başlamadan önce taraflarınca kabloların bir kısmının iptal ve bir kısmının deplase edileceğini Kuruluşumuza bildirmiştir.
Kabloların deplase ve iptal işlemi söz konusu dağıtım şirketince yapılmıştır. Haberde adı geçen dağıtım şirketine dayandırılan ‘TCDD’nin sözünde durmadığı’ iddiası gerçek dışıdır. İstasyon Köprüsü kesiminde imalatların ne zaman tamamlanacağı konusunda adı geçen şirkete herhangi bir taahhütte bulunulmamıştır. Eskişehir’de elektrik kesintisi konusunun kuruluşumuzla bir ilgisi olmayıp alınması gereken tedbirler dağıtım şirketinin sorumluluğundadır.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar