SamRay Hattında Dolaşan Tramvay Sayısı Martta 21'e UlaşacakSamRay Hattında Dolaşan Tramvay Sayısı Martta 21’e Ulaşacak :Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Çin’den 5 tramvayın alındığını hatırlatan SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner, hatta dolaşan tramvay sayısının mart ayında 21’e ulaşacağını söyledi.
Çin CNR firmasından alınan 5 tramvaylardan ilki 31 Aralık’ta hizmete alınmasının ardından 2 tramvay da hatta girmek için gün sayıyor. Diğer yandan Çin’den yüklenerek yola çıkan son 2 tramvay da sabırsızlıkla bekleniyor. Her biri 40 metre 14 cm uzunluğunda olan bu tramvaylardan ikincisi ise geçici kabulü yapılmasının ardından, 1-2 gün içerisinde raylarda yerini alacak.
Konu hakkında açıklama yapan SAMULAŞ Genel Müdürü Akın Üner, “5 tramvayımızdan 1 tanesi işletmeye alındı ve Samsun halkına yolculuk hizmeti veriyor. Gelen iki tramvaylarımızdan birinin geçici kabulü bugünlerde yapılıyor. Eli kulağında 1-2 içerisinde hizmete alınacak ve böylece hattaki dolaşan tramvay sayımız 16’dan 18’e çıkmış olacak. 2 tramvayımız yolda. Böylece onlar da gelip hizmete alındıktan sonra 5 tramvaydan oluşan satın alma paketimiz kısa bir süre içerisinde tamamlanmış olacak. Şubat ayının sonlarına doğru, en geç mart başlarında 5 yeni tramvayımızın hizmete girmesi ile beraber hatta dolaşan tramvay sayımız 21’e çıkacak. Bu tramvaylar daha uzun olduğu için yüzde 25 daha fazla yolcu taşıyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde, tramvayların çok sıkışık olduğuna dair olan şikayet sona erecek” dedi.

Reklamlar