Sürekli Büyüyen İZBANın Makinist Sayısı da ArtıyorSürekli Büyüyen İZBANın Makinist Sayısı da Artıyor :İzmir’de ulaşımın önemli gücü, tren seti, istasyon sayısı ve uzunluğu sürekli büyüyen İZBAN’ın buna bağlı olarak makinist sayısı da 106’dan 130’a çıktı. 24 makinist adayı, 15 bin kilometre yol kat edip brövelerini almaya hak kazandılar.
İzmirliler’e sunduğu raylı toplu taşıma sistemini daha güçlü bir hale getirebilmek amacıyla çıktığı 40 adet EMU tren seti ihalesindeki ilk 9 vagona önümüzdeki ay kavuşacak olan İZBAN, buna bağlı olarak bünyesindeki makinist sayısını da artırıyor. İZBAN’da 6 aydır çok yoğun bir eğitimden ve testlerden geçen 24 makinist adayı, 15 bin kilometre yol kat ederek brövelerini almaya hak kazandılar. Bröve töreninin ardından İZBAN’ın makinist sayısı 106’dan 130’a yükselecek.
Her yönde büyük bir gelişim içerisinde olan İZBAN’ın tren seti sayısı Şubat ayından itibaren artmaya başlayacak. 43 olan sayı, önce 46’ya çıkacak, diğer setlerin de İzmir’de işletmeye alınmasıyla bu rakam 83 olacak. Hilal Aktarma İstasyonu’nun açılmasıyla istasyon sayısı 32’ye yükselen İZBAN, Torbalı hattı devreye girince 38 istasyona, 80 kilometrelik hattı ise 111 kilometreye ulaşacak. Bergama-Selçuk yönlerindeki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bu uzunluk 188 kilometreyi geride bırakacak.

Reklamlar