Antalya-Konya hızlı tren projesini hayata geçireceğizAntalya-Konya hızlı tren projesini hayata geçireceğiz :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan,’Antalya-Konya, Aksaray-Nevşehir ve Kayseri hızlı tren projesini hayata geçireceğiz. Bu yıl uygulama projesini yapacağız, bunu 2014 yatırım bütçemize aldık’ dedi.
Kırşehir programın ardından karayoluyla Gülşehir ilçesindeki Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na geçen Elvan, yetkililerden bilgi aldı.
Partisinin Nevşehir seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Elvan, Türkiye’nin istikrarı ve büyümesinden rahatsız olanlara asıl cevabı vatandaşların 30 Mart’da sandıkları patlatarak vereceğini ve ülke üzerine oynanan plan ve oyunların bozulacağını söyledi.
AK Parti’nin bugüne kadar halkın istekleri doğrultusunda hizmet ürettiğini, ürütmeye devam edeceklerini kaydeden Elvan, “Bugüne kadar her şeyin üstesinden halkımızla geldik. Bundan sonra da beraber geleceğiz ama birileri bu istikrardan ve ülkemizin büyümesinden rahatsız. Sandıkları patlatarak bunların plan ve oyunlarını bozacağız “diye konuştu.
Türkiye’nin yakın tarihte oldukça bunalımlı dönemler geçirdiğini aktaran Elvan şöyle devam etti:
“Bu ülkeye hizmet eden, insanların ayağının değmediği yere bile yol getiren Menderes’i 1961’de asarak idam ettiler, 1970’de darbe girişimi oldu, 1980’de bir darbe yaşandı. Bize de muhtıra vermeye kalktılar ama sizin desteklerimizle biz onlara muhtıra verdik. Sizin desteğiniz ve dualarınız devam ettiği sürece Türkiye Cumhuriyeti Devletini kimse vesayet altına alamayacaktır. 1980’li yıllar Türkiye’nin 50 sente bile muhtaç olduğu günlerdi. Düşünün bir kere devletin bursu ile yurt dışında eğitimlerini sürdüren öğrencilerimize bile ayda 200-300 dolar bursu gönderemeyen Türkiye vardı. 1990’lı yıllarda koalisyon hükümetleri vardı bu ülkede, kendileri ile kavga yapmadan yatırım yapamadılar. Aylarca Bakanlar Kurulu toplanamıyordu ama artık ülkemizin dört bir köşesine hizmet gidiyor.
İlk AK Parti hükümetinin kurulduğu dönemde arkadaşlarımız 1 milyar dolar kredi alabilmek için ABD’ye gitti, ama bugün geldiğimiz noktada artık Türkiye Filistin’de, Somali gibi dünyanın değişik ülkelerinde sıkıntı yaşayan mazlum kardeşlerimize yılda 2,5 milyar dolar destek verir hale geldik.”
– “Milli gelir 3,6 kat arttı”
2002 yılında 236 milyar dolar olan milli gelirin 822 milyar dolara ulaştığını vurgulayan Elvan, “Milli gelir düzeyinde AK Parti hükümetleri ile 3,6 kat artış sağlandı. 2023 yılında da bu rakamın 2 trilyon dolar düzeyine çıkartılmasını planlıyoruz. Yine 2023 yılında ihracatımızı da 500 milyar dolar düzeyine ulaştıracağız. Siz yeter ki arkamızda durun. Biz gerekeni yapıyoruz. Allah’tan başka kimseden korkumuz yok. Karar verdik, dimdik başımızla, ak alnımızla bu ülkeye hizmet sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Nevşehir’in taşıdığı değerlerle Türkiye’nin Antalya ve İstanbul’dan sonra gelen en büyük turizm alanlarına sahip olduğuna işaret eden Elvan, kentte 185 kilometrelik bölünmüş yol ağı oluşturduklarını, bölgenin turizm alanında ciddi ivme kazanmasında önemli alt ve üstyapı imkanı sunacak hızlı tren projesinin de tamamlanacağını kaydetti.
Elvan, sözlerine şöyle devam etti:
“Kapadokya bölgesine gelen turist sayısı 2,5 milyon civarında ama bizim için yeterli değil. Turizmde ciddi gelişme gösterecek Antalya-Konya, Aksaray-Nevşehir ve Kayseri hızlı tren projesini hayata geçireceğiz. Bu yıl uygulama projesini yapacağız, bunu 2014 yatırım bütçemize aldık. Hizmet için yola çıktık, sizin refahınız ve mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur. Siz ne istiyorsanız biz onları yapıyoruz, bundan sonra da yapmayı sürdüreceğiz.”
Konuşmaların ardından seçim irtibat bürosu dualar eşliğinde açıldı.
Valiliği de ziyaret eden Elvan, şeref defterini imzaladı. Vali Mehmet Ceylan’ın verdiği brifingin ardından Elvan, Avanos ilçesine hareket etti.
İlçeye yapılması planlanan köprü projesi hakkında Avanos Belediye Başkanı Mustafa Körükçü’den bilgi alan Elvan, partisinin ilçe seçim irtibat bürosunun açılış törenine katıldı.

 

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.