Arifiyenin İki Yakası Bir Araya GeliyorArifiyenin İki Yakası Bir Araya Geliyor :Arifiye merkez ile Toyota-Sa Hastanesi ve köyleri birbirine bağlayan otoban yan yolu köprü projesi gerçekleşiyor.
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, 2009 seçim beyannamesinde verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Arifiyelilerin yıllardır hayalini kurduğu bir proje olan köprü projesi hayata geçiyor. Başkan İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, “Arifiye ilçe merkezi ile Toyota hastanesini, Mollaköy, Aşağı Kirazca, Hacıköy, Karaçomaklar ve Semerciler, Türk Çaybaşı, Çaybaşı Fuadiye Mahallelerinin irtibatı artık çok daha rahat olabilecek. Şehiriçi ring yapan yolcu otobüsleri, direkt olarak merkez ile köyler arasında çalışabilecek. Arifiye merkezde hastası olan bir vatandaş, İlçe Devlet hastanemiz olan Toyota-Sa hastanesine iki dakika içinde ulaşabilecek” dedi.
Köprü projesinin otoban ve demiryolunun ikiye ayırdığı Arifiye’nin ulaşımı için olmazsa olmazlarından olduğunu kaydeden Karakullukçu, “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü nezdinde yürüttüğümüz girişimler, nihayet sonuç verdi ve köprü inşaatı başladı. TCDD yetkililerinden aldığımız bilgiye göre de, köprü inşaatı çok kısa bir süre içerisinde bitirilerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Arifiye’nin iki yakası nihayet bir araya gelecek” dedi.