Çetin: Ankara metrosu eziyete dönüştü

Çetin: Ankara metrosu eziyete dönüştü :CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, geçtiğimiz hafta açılan Batıkent-Sincan metro hattının, düzgün işletilememesi nedeniyle Ankaralıların eziyet çektiğini savundu.
Çetin, “Ankaralıların ulaşım sorununa çare olarak yapılan metro, yönetim beceriksizliği yüzünden çileye dönüşmüştür” dedi. Metro hattını kullanan vatandaşların bugüne kadar büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Çetin, şöyle devam etti:
DOLULUKTAN NEFES ALAMIYORLAR
“Bugün (dün) çok sayıda vatandaşımız özellikle Hastane, Demetevler, Yenimahalle, İvedik ve Akköprü istasyonlarından metroya binme imkanı bile bulamadılar. Her istasyonda metro 15-20 dakika aşırı yüklenme nedeniyle beklemek durumunda kaldı ve teknik arıza olduğu belirtilmiştir. Metroya binme imkanı bulanlar ise doluluktan nefes alamaz hale geldiler. Ulaşımı rahatlatmak ve ulaşım süresini kısaltmak amacıyla yapılan metro, bu belediye yönetiminin elinde Ankara’da ulaşımı sıkıntıya sokar hale geldi. Sincan–Kızılay arası ulaşım süresi şehirlerarası ulaşım süresine denk hale geldi. Acilen gerekli planlama ve ayarlamalar yapılarak ulaşımda çağdaş çözüm olan metro Ankaralıların yaşamlarını kolaylaştıracak şekilde düzenli işler hale getirilmelidir.”
VATANDAŞ METRO YOLU GÖZLEDİ
Vatandaşlar ise metroda yaşanan aksaklıkları sosyal medyada yazarak tepkilerini dile getirdi. Tepkilerden bazıları ise şöyle:
* Berk: Ankara bozulan metrosuyla mı Tokyo ve Londra ile yarışacak? 25 dakikadır metro bekliyoruz.
* Betül Güngör: Ankara metrosu çuvalladı başkanım. Tıklım tıklım duraklar. 10 dakikadır metro yok.
* Cemil Kaya: Başgan Sincan metro çilesi ne zaman bitecek? Sıkış tıkış bıktık ya.
* Esra: Otobüs ile Sincan’dan, Kızılay’a 30 dakikada gidilen yolu, metro ile 50 dakikaya çıkarıldı resmen bu nasıl bi rezilliktir ya sabah sabah
* Mahmut Gürer: Sincan metrosuyla harikalar yaratılmasının ardından Batıkent metro istasyonu dolu. Yani bildiğiniz üst üste fullsohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar