Çocuklar İçin Tren GetirildiÇocuklar İçin Tren Getirildi :Bolu Belediyesi’nin Devlet Demiryolları’ndan aldığı hurda bir lokomotif ile iki vagon onarımdan geçirilerek Karaçayır Parkı’nda sergilenmeye başladı.
Bolu Belediyesi’nin Devlet Demiryolları’ndan aldığı hurda bir lokomotif ile iki vagon onarımdan geçirilerek Karaçayır Parkı’nda sergilenmeye başladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz çocukların ulaşım araçlarını tanımasını istediklerini belirterek, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan tren, gemi ve uçak istedik. İlk etapta tren geldi” dedi.Bolu Belediyesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan çocukların ulaşım araçlarını öğrenmesi ve farklı amaçlarla da kullanılması amacıyla tren, gemi ve uçak istedi. İlk etapta Devlet Demiryolları’ndan alınan lokomotif onarılarak, Karaçayır Mahallesi’nde bulunan parkta oluşturulan rayların üzerine konuldu. Vatandaşların ve çocukların ilgisini çeken lokomotifin ardından iki gün önce getirilen iki vagon da lokomotifin yanına vinçlerle yerleştirildi. Vagonlar kafe ve okuma salonu olarak kullanılmak üzere hazır hale getirirken, parka da renk kattılar.
Bolu’da demir yolu, deniz ve hava ulaşımının olmadığını belirten Başkan Alaaddin Yılmaz, “Çocukların bu ulaşım araçlarını öğrenmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan tren, gemi ve uçak istedik. İlk etapta tren geldi ve parkın içerisine yerleştirdik. Bu treni okuma salonu ve kafe olarak değerlendirmeyi düşünüyoruz. Bu bölgede su sporlarının yapılacağı bir göl yapacağız ve bu projemiz onaylandı. Birçok su sporu burada yapılabilecek. Havaalanı olmayan Bolu’ya da bir uçak alacağız ve onu da Atatürk Orman Parkı veya yapımı süren Köroğlu Parkı’na koyacağız” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.