Erdoğan'ın Batıkent- Sincan Metro Hattı Açılış KonuşmasıErdoğan’ın Batıkent- Sincan Metro Hattı Açılış Konuşması :Başbakan Erdoğan, Batıkent-Sincan Metrosu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;
Ankara için tarihi günü ve tarihi anı birlikte yaşıyoruz. Bu anı bizimle paylaşan İspanya Başbakan’ı ve heyetine şükranlarımı sunuyorum ve Sincan’a hoşgeldiniz diyorum.Şuanda bu projemize dünyada 135 civarında ülke kurum ve kuruluşlar destek veriyor. Bu denli doğru yolda olduğumuzu göstermesi bakımından çok önemli. Bu hattın 11 ay öne çekilmiş olması bir inanacın, gayretin neticesidir. İnandığınız zaman başarılı olursunuz bunun ispatını yapmış bulunmaktayız.
“BİZ LAF DEĞİL, İCRAAT ÜRETİYORUZ”
Önümüzdeki ay Kızılay- Çayyolu hattını 10 ay geri alıyoruz. Keçiören ilçesine Keçiören Metrosu var. Yıl sonunda Keçiören Metrosu’nun test sürüşlerine başlayacağız. 2015 yılında hizmete alacağız. Yeni projelerin çalışmaları başladı. Kızılay’dan Esenboğa Havalimanı’na giden, gara yeni metro hattı projemiz var. Biz laf üretmeyiz icraat üretiriz. Ankara’yı ulaşımda da Avrupa başkenti konumuna yükseltmiş, ulaşımda örnek şehir haline getirmiş olacağız.
“BİZİ YAVAŞLATAMAYACAKSINIZ”
Ankara’yı dünya barışına katkıda bulunabilen bir başkent yaptık. Mazlum mağdur ve yoksulların başkenti konumuna yükselttik. 11 yılda gereksiz münakaşalardan ve gerilimlerden uzak durup hizmet ürettiysek bugün de bunun mücadelesini vereceğiz. Bizi gereksiz tartışmalara çekmek isteyenlere sesleniyorum. Boşuna uğraşmayın. Bizi yavaşlatamayacaksınız. Bizi millete hizmetten alıkoyamayacaksınız. Ne yaparsanız yapın biz vazifemizi yapmaya devam edeceğiz.
“BÜTÜN DOZERLER ŞANTİYENİN İÇİNDE”
Her türlü adımı attık, temel attık, bir de baktık arkadan, Etlik’teki şehir hastanemizle ilgili yürütmeyi durdurma geldi. Anlamak mümkün değil. Bunlarla uğraşmaktan maalesef yolumuza devam etmekte engelleniyoruz. Bir yasal düzenleme yapacağız. Bu şehir hastanesini yapmak için. Öyle veya böyle millete hizmetten bizi alıkoyamayacaksınız. Ne yaparsanız yapın. İşte Etlik burada. Bütün dozerler kamyonlar şantiyenin içinde duruyor. Yazıktır. Zerre kadar bu vatana muhabbeti olan bu tür adımları atmakta biraz sıkılır. Bunu iyi düşünmemiz lazım.

 İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.