Eyüp fünikülerle metroya bağlanacak

Eyüp fünikülerle metroya bağlanacak :İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, “Eyüplü vatandaşlarımız metroya kolaylıkla ulaşsın diye Bayrampaşa Metro İstasyonu’ndan Eyüp Meydanı’na yüzeysel bir füniküler yapacağız” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Eyüp Sultan Meydanı’nda, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, AK Parti Eyüp Belediye Başkan adayı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Rasim Bozkurt’un bulunduğu seçim otobüsünden vatandaşlara hitap etti.
Eyyub el-Ensari Hazretleri’nin manevi huzurunda Eyüplülerle birlikte olmaktan ve İstanbul’a hizmet etmekten büyük gurur duyduğunu belirten Topbaş, “Bizim dönemimizde, dünyanın hayranlığını kazanacak hizmetler yapmamıza fırsat verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Son 50 yılda yaşananların ardından 10 yılda yaptıklarımız destan olarak kabul ediliyor” dedi.
Topbaş, Eyüp’ü fünikülerle metroya bağlayacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:”Eyüplü vatandaşlarımız metroya kolaylıkla ulaşsın diye Bayrampaşa Metro İstasyonu’ndan Eyüp Meydanı’na yüzeysel bir füniküler yapacağız. Birileri uzmanları topluyor, proje üretmeye çalışıyor.
Proje bizim işimiz. Bizim işimiz, mesleğimiz bu. Hizmet etme aklımız var. İnsanlarımızı daha nasıl memnun edebiliriz diye düşünüyoruz. Eyüp Sultan’a gelecekler fünikülerle bu metroya direkt ulaşacaklar.

 

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

1 Comment

  1. yapmayın başkanım kaç kişi oturuyor eyüpte bu ordaki trafiği daha içinden çıkılmaz hale getirir bunun yerine eyüpte otabüse binenler metroya ücretsiz aktarma yapsınlar o mahallede oturan ve metroyu kullanacak insan sayısı taplasanız üçbini bulmaz günde üçbini taşımak için raylı sistem yapılmaz

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.