Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsüne Raylı Sistem ŞartHarran Üniversitesi Osmanbey Kampüsüne Raylı Sistem Şart :Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, ‘’22 Yılda Harran Üniversitesi’’ ismi ile düzenlediği basın toplantısında üniversitede yapılanlar ile ilgili bilgiler verdi. Rektör Prof. Dr. Halil Mutlu, kampüse ulaşım ile ilgili yaşanan sıkıntıların hafif raylı sistem ile giderilebileceğinin altını çizdi.
Osmanbey Yerleşkesinde düzenlediği toplantıda üniversite ile ilgili son bilgileri aktaran Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Harran Üniversitesini dünya sıralamasında ilk beşte yer alan üniversitelerle kıyaslayarak ‘‘Biz halen yerimizde sayıyoruz’’ dedi. Rektör Prof. Dr. Mutlu sözlerine ‘‘Üniversite sıralamalarında bizi aşağıya çeken şeylerden biri de lisans üstü programında az öğrencimiz olması’’ ifadesini ekledi. Konuşmasında Osmanbey Yerleşkesinde yapılan 600 yataklı hastaneye de değinen Rektör Mutlu, temeli 94-95 yıllarında atılan hastanenin ek ödenek verildiği taktirde 2015 yılında tamamlanabileceğini söyledi. Mutlu, ayrıca Şanlıurfa’daki hastane yatak sayılarının yapılacak hastanelere rağmen yetersiz kalabileceğini Urfa’nın nüfus artış hızına dikkat çekerek dile getirdi.
‘‘HAFİF RAYLI SİSTEM ŞART’’
Toplantıda Osmanbey Kampüsü’nün ulaşım sorununa da değinen Rektör Mutlu, ulaşım sorununun çözümü için hafif raylı sistemin şart olduğunu belirtti. Prof. Dr. Mutlu, üniversitenin şehre entegre olamamasını da ulaşım sorununa bağladı.
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu, toplantının ardından basın mensuplarına kampüsü gezdirdi.

 

Reklamlar