İpekböceği tramvayının önündeki engel taksidolmuşlar mıİpekböceği tramvayının önündeki engel taksidolmuşlar mı : Bursa’da T1 tramvay hattında yolcu taşıyan İpekböceği, T1 tramvay yolunu kullanan, yolcu bekleyip, yolcu indiren taksidolmuşlar nedeniyle duraklara zamanında ulaşamıyor. Taksidolmuşları, ne cezalar ne de trafik polisleri durduramıyor.
SÜRÜCÜLER İSYANDA
Araç sürücülerini çoğu zaman trafikte sıkıntıya sokan taksidolmuşlar, T1 tramvay yolunu kendilerine ayrılan yol gibi kullanıyor. Taksidolmuşların Altıparmak ve Heykel yolundan men edilmesi gerektiğini ifade eden sürücüler, “Taksidolmuşlar yolcu kapmak için trafikte birbirleriyle yarışıyor. Olmadık yerde aniden yola çıkan taksidolmuşlar, sinyal bile yakmadan sağa ya da sola dönmesi nedeniyle zaman zaman kazalar meydana geliyor. Altıparmak’ta ya da Heykel’de meydana gelen kaza trafiği de kilitliyor. Taksidolmuşların artık Altıparmak ve Heykel’de trafiğe çıkmalarının yasaklanması gerekiyor” dediler.
MERKEZDE TRAFİĞİN NEDENİ TAKSİDOLMUŞLAR MI?
Taksidolmuşların İpekböceği’ni yavaşlattığına dikkat çeken vatandaşlar ise, “İpekböceği’ne biniyoruz, önümüzdeki taksidolmuş yolcu alacak ya da yolcu indirecek diye o kadar yolcu onu bekliyor. Altıparmak, İnönü ve Atatürk Caddesi’nde taksidolmuşlar yüzünden İpekböceği ilerleyemiyor. Bazen dakikalarca İpekböceği’ni durakta bekliyoruz. Bu duruma yetkililerin bir çözüm bulması gerekiyor. Bu caddelere zaten İpekböceği, taksiler ve otobüsler gidiyor. Taksidolmuşların bu caddeleri kullanmalarına ihtiyaç yok. İstanbul’daki gibi taksidolmuşların yerini taksiler alsa daha verimli olur. Hem de Bursa’daki merkez trafiği rahatlatmış olur” diye konuştular.
Kendilerinin trafiği engellemediğini ifade eden taksidolmuşlar sürücüleri ise, yolcu almak için mecburen bu yolu kullandıklarını savundular.

Reklamlar