İstanbulda Ulaşıma sis engeliİstanbulda Ulaşıma sis engeli :İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren yoğun sis bugün akşam saatlerinde hava, kara ve deniz ulaşımını engelledi.
İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren yoğun sis bugün akşam saatlerinde hava, kara ve deniz ulaşımını engelledi. Deniz ulaşımında yapılan sefer iptalleri nedeniyle Marmaray’da yoğunluk yaşanırken, güvenlik görevlileri yolcuları kontrollü bir şekilde istasyona aldı.
İstanbul’daki yoğun sis hava, deniz ve kara ulaşımını olumsuz etkiledi. Dün akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan yoğun sis, Sabah ve şimdi de etkisini sürdürüyor. Özel araçları ile trafikte seyreden sürücülerin görüş mesafesi 50 metreye kadar düşerken, Boğaziçi Köprüsü, ile İstanbul’daki bazı gökdelenler yoğun sis nedeniyle uzaktan görünmez hale geldi.
Sabah saatlerinden bu yana çok defa şehir hatları vapur seferleri iptal edilirken iş çıkışında da seferlerin yapılamaması nedeniyle Marmaray’da büyük bir yoğunluk yaşandı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlar kontrollü bir şekilde istasyona alındı.
-HAVA ULAŞIMI AKSADI-
Sis nedeniyle hava ulaşımı da aksarken, Sabiha Gökçen Havalimanı’na birçok uçak iniş ve kalkış yapamadı. Sabiha Gökçen’e iniş yapamayan uçaklar yakın illerdeki havaalanlarına yönlendirildi. Hava muhalefetinden akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan kalkış ve iniş yapacak uçaklar da etkilenirken, bazı uçaklar yakıt sıkıntısı nedeniyle acil iniş izni istedi.
-ÇEVRE İLLERDE DE ULAŞIM AKSADI-
İstanbul’un çevresindeki illerde de etkili olan yoğun Sisi burada da ulaşımı olumsuz etkilerken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Deniz Otobüsü ve vapur seferleri ile Gebze Eskihisar-Yalova Topçular arasındaki feribot seferleri durduruldu. İzmit Körfezi’nde de etkili olan sis ayrıca Gebze-Eskihisar ile Yalova-Topçular arasında sefer yapan feribot hatlarının durdurulmasına neden oldu.
Öte yandan meteoroloji kaynaklarından edinilen bilgiye göre, sisin gece ceç saatlere kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.