Konyanın yeni tramvayları seferlere başladıKonyanın yeni tramvayları seferlere başladı :Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından son model tramvaylar halkın kullanımına sunuldu.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından son model 60 tramvay alımı ile ilgili yapılan ihalenin ardından teslim alınan 4 tramvayın 2’si testlerinin ardından hizmet vermeye başladı. Diğer 2 tramvay da test sürüşlerinin ardından birkaç hafta içinde hizmet vermeye başlayacak.
İhale kapsamında bu ay 3 tramvay daha teslim alınacak. Diğer tramvaylar ise 2015 yılına kadar etaplar halinde teslim edilecek.
Yüzde 100 düşük tabanlı, klimalı ve tam donanımlı olan tramvaylar beğeni topladı. Yeni tramvaylarla yolculuk yapan vatandaşlar, rengi halk tarafından belirlenen yeni tramvayları oldukça güvenli ve konforlu bulduklarını ifade ederek, toplu ulaşımdaki yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.
Yeni tramvaylar ön ve arkalarında bulunan sürücü kabinleri, her iki taraflarında yer alan kapıları ve metroya uygun özellikleri ile dikkat çekiyor.