Mudanya Sahiline tramvay hattı geliyor

Mudanya Sahiline tramvay hattı geliyor :Mudanya ‘Sahil Yolu Projesi’ne tramvay hattı da dahil edildi. Mütareke binasından başlayıp, Güzelyalı’ya uzanacak 8 kilometrelik raylarda nostaljik tramvaylar çalışacak.
Sahil bandı projesi, nostaljik tramvayla zenginleşti. Uzun zamandır beklenen Mudanya Sahil Yolu Projesi çalışmalarına 8 kilometrelik tramvay hattı eklendi. Mudanya sahilinde nostaljik tramvayın hizmete girmesi için geri sayım başladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Mudanya’yı bir ucundan bir ucuna taşıyacak bir tramvay düşünüyoruz. Sahil şeridine tekerlekli aracın girmesine izin verilmeyecek. Nostaljik tramvayın BUDO iskelesinde durağı olacak” dedi.
Uzun yıllardır beklenen Mudanya Sahil Yolu Projesi, için çalışmalar kısa bir süre içerisinde başlayacak. Çalışmalar başlamadan önce Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı değişikliklere gidildi. Mudanya sahilinde nostaljik tramvayın ring dönmesi kararlaştırıldı.
İLK KEZ AÇIKLADI
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaptığı açıklamada, Mudanya ve Güzelyalı arasında tramvay projesi düşündüklerini söyledi. Projenin, Mudanya sahiline güzellik katacağını belirten Altepe, “Mudanya’yı bir ucundan bir ucuna taşıyacak bir tramvay olursa, güzel olur.
ARAÇ GİREMEYECEK
Oradaki lüzumsuz karbon emisiyon salımını, çevreyi kirleten araçlara gerek kalmaz. Sahile zarar vermeden orada çalışır. Sahillerimize de hem güzellik hem de bir anlam katar” dedi.
Mudanya Sahil Yolu Projesi 7.2 kilometrelik bir alanı kapsayacak. Projede bu alana yapılacak. Güzelyalı’dan seferlere başlayacak olan nostaljik tramvay, Mudanya Mütareke Binası’na kadar gidecek. Sahil şeridine ise hiçbir tekerlekli aracın girmesine izin verilmeyecek. Budo deniz iskelesinde yolcuların inip binmesi için özel ve toplu taşıma araçlarına yer yapılacak. nostaljik tramvay’ın da Budo İskelesi’nde durağı olacak.


 1 Comment

  1. Adam kafayı tramvayla bozdu,sahili betonla doldurmak yetmeyecek,tepesinede teller döşeyip,gezintiye çıkan vatandaşın üstüne o iğrenç aletleri sürecek.
    Nostaljikmiş,neyin nostaljisini yaşıyorsun ey recep!!!baban yuguslavyadan geldiğinde tramvayamı binmiş bursada

Yorumlar