Samulaş 55 Milyon Yolcu Taşıdı

Samulaş 55 Milyon Yolcu Taşıdı :SAMULAŞ, raylı sistem hattının işletmeye açıldığı 20 Ekim 2010 tarihinden bu yana 55 milyon yolcu taşımanın mutluluğunu yolcularıyla paylaştı.
SAMULAŞ, raylı sistem hattının işletmeye açıldığı 20 Ekim 2010 tarihinden bu yana 55 milyon yolcu taşımanın mutluluğunu yolcularıyla paylaştı.
Cumhuriyet Meydanı Tramvay İstasyonu’nda 55 milyonuncu yolcuya bir buket takdim edilirken, diğer yolculara da çikolata ve kırmızı karanfil dağıtıldı.
Yaklaşık 4 yıl içersinde 55 milyon yolcu taşıdıklarını belirten Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. Ve Tic. A.Ş (SAMULAŞ) Genel Müdürü Akın Üner, “Şu anda yeni aldığımız trenlerle 19 tramvayla Samsun halkının hizmetindeyiz. Kısa zamanda 2 tane daha yeni tramvay daha gelecek. 55 milyon sayısını önemsiyoruz. 55 Samsun’un plakası ve biz Samsun şirketi olarak buraya hizmet ediyoruz. SAMULAŞ, 55 milyonuncu yolcusu için böyle bir gün hazırlamaya karar verdi. SAMULAŞ elde ettiği gelirin yüzde 38’ini Büyükşehir Belediyesi’ne kira olarak ödüyor. SAMULAŞ geçtiğimiz yıl elde ettiği gelirin yüzde 62’siyle hiç bir yere muhtaç olmadan giderlerini çıkartarak, 400 bin lira kar elde etti. Biz SAMULAŞ olarak gururluyuz. Bize desteklerinden dolayı da başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere tüm Samsun halkına ve SAMULAŞ çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından SAMULAŞ yetkilileri ve personelleri istasyona gelen yolculara çikolata ve kırmızı karanfil dağıttı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar