Sancaktepeye yeni otobüs hatlarıSancaktepeye yeni otobüs hatları :Sancaktepe Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucu Sancaktepe’ye 11 sefer kodlu “Yenidoğan-Altunizade Metrobüs depar” hattı ile, 11 ÜS sefer kodlu “Sultanbeyli-Üsküdar” depar seferi eklendi.
İstanbul’da kentsel yerleşimin yoğunlaşmasıyla birlikte ulaşımın sağladığı imkânların önemini her geçen gün artırıyor. Gelişme sürecinde olan ülkemizin, sosyo-ekonomik ve siyasal sorunlarına bağlı olarak kentimiz; kırsal kesimden sürekli göç artırıyor. Gerek bu önlenemez göç dalgası gerekse nüfus artışı, kent nüfusunu her yıl artmaktadır. Buda birçok alanda problemlere sebep olurken ulaşımda da bazı sıkıntıların yaşanmasına neden oluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaptığı çalışmalarla problemleri en aza indirmeydi amaçlıyor. Hızlı tramvay, metrobüs ile beraber İETT otobüsleri trafiğin ağırlığını taşıyor.
Sancaktepe’nin kent merkezine uzaklığı trafik sorununu üst sırada tutuyor. Bu sorunu az indirmek amacıyla İETT ile yapılan görüşmede otobüs hatlarında 2 yeni hat daha eklendi. Buna göre oluşturulan 2 yeni hat Sancaktepe ile Üsküdar ve Altunizade arasında oluştu. Bundan böyle 11 sefer kodlu Yenidoğan-Altunizade Metrobüs depar hattı ile, 11ÜS sefer kodlu Sultanbeyli-Üsküdar depar seferi halkımızın hizmetine sunulmuş oldu.
Düzenlenen yeni hatlarla ilgili bilgi veren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “ Ulaşım, insan için; hem toplumsal, hem de bireysel bir ihtiyaç ve zorunluluktur. İnsanların bir araya gelmesini gerektiren her türlü süreç kaçınılmaz olarak ulaşım gerektirir” dedi. Hızlı ve yoğun bir trafik ortamının yaşandığı İstanbul’da zamanın çok kıymetli olduğunu belirten Başkan Erdem, “ Sancaktepelilerin zamanında ve kısa sürede varmak istedikleri mekânlara ulaşmaları için yeni İETT hatlarının oluşturulmasının yanı sıra bazı hatlarda iyileştirme çalışmasını İETT ile beraber gerçekleştirdik. Bu çalışmayla halkımıza daha rahat ve kısa sürede işe ulaşmalarını sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.
Göreve geldikleri 2009 yılından bu güne Sancaktepe’ye hizmet veren otobüs hatlarına 16 yeni hat ve 111 sefer sayısı eklendiğinin altını çizen Başkanımız İsmail Erdem “Sancaktepe’ye toplu taşıma araç sayısı %30 daha fazla artmış bulunuyor, çok kısa zaman sonra açılacak olan 3 yeni hat ile beraber halkımız artık daha sık hizmet alıp modern otobüslerle daha rahat seyahat etme fırsatı yakalayacaklar” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.