Sincan Metrosu açıldı trafik arttıSincan Metrosu açıldı trafik arttı :13 yıllık inşa sürecinin ardından hizmete giren Sincan metrosu, internetteki trafiği artırdı. Son 12 ayda Ankaralılar’ın arama motoru Google’de yaptıkları “Sincan metrosu” araması son dönemde hızlı bir artış gösterdi. Çayyolu ve Keçiören metroları için yapılan aramalar da aynı dönemde yükselişi sürdürdü.
Ankara’da 2001 yılında bugüne süren inşa sürecinin ardından hizmete giren Sincan metrosu, Google’daki arama trafiğini hızlandırdı. 2013 yılının ağustos ayına dek internet üzerinde Sincan metrosuna ilgi göstermeyen Başkentliler, daha önce belirlenen açılış tarihi 29 Ekim 2013’ün yaklaşması ile birlikte gelişmeleri merak etmeye başladı. Metronun bu tarihte açılmamasının ardından azalan ilgi, 2014 yılının yaklaşması ile yeniden yükselişe geçti. Google üzerindeki “Sincan metrosu” aramaları, şubat ile birlikte zirveye ulaştı. Metronun hizmete girdiği dönemde, çok sayıda ankaralı Google’da “Sincan metrosu”nu arattı.

ÇAYYOLU METROSU
2002 yılında temeli atılan Çayyolu metrosu da 12 yıllık sürecin ardından hizmete girmeye gün sayıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sincan metrosunun açılışında yaptığı konuşmada, Çayyolu metrosunun mart 2014’te açılacağını kaydetti. Bu gelişmeler ile birlikte, son bir yıldır Çayyolu metrosu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışan Ankaralılar, Google’a yüklendi. 12 ay öncesinde de Google’daki arama oranı yüksek olan “Çayyolu metrosu” son gelişmeler ile birlikte yükselişe geçti.

KEÇİÖREN METROSU
2014 sonunda test sürüşlerine başlanması ve 2015’te de hizmete alınması planlanan Keçiören metrosu da Google’da yükselen aramalar arasında yer alıyor. Ekim 2013’te açılış konusunda heveslenen Ankaralılar’ın Google’da yaptığı “Keçiören metrosu” aramaları, geçtiğimiz yıl kasım ve aralık aylarında düşüşe geçmişti. Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı 2015 tarihi ile beraber, “Keçiören metrosu” araması yine yükselişe geçti.