TCDD Batman Gar Müdürlüğü Engelleri KaldırdıTCDD Batman Gar Müdürlüğü Engelleri Kaldırdı :TCDD Batman Gar Müdürlüğü tren alt geçidine asansörlü engelli platformu yaptırdı.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Batman Gar Müdürlüğü gerek kamu kurumlarının gerekse de özel kurumların ihmal ettiği engellilere yönelik örnek bir uygulama başlattı. Gar Müdürlüğü engellilerin tren alt geçidinden zorlanmadan gidip gelmesini sağlamak amacıyla alt geçide asansörlü biniş bandı koydu. Faaliyete giren engelli platformu ile alt geçitten rahatça gidip gelen engelli vatandaşlar, geç de olsa böyle bir hizmeti kendilerine sunan TCDD’ye teşekkür etti.
Engelli platformu ile Batman tren garında engelleri ortadan kaldırmayı amaçladıklarını belirten TCDD Batman Gar Müdürü Hidayet Göktaş, vatandaşlardan bu tür hizmetlere sahip çıkmasını istedi. Engelli platformunun hassas bir cihaz olduğunu söyleyen Göktaş, “Alt geçitten geçmekte sıkıntı yaşayan başta engelli vatandaşlar olmak üzere hasta ve çok yaşlı vatandaşların gar personeline bildirmesi halinde personel refakatinde vatandaşlar asansör yardımıyla alt geçitten geçiriliyor. Bu önemli bir hizmettir. Tren ile yolculuk yapan engelli vatandaşlarımızı önemli ölçüde rahatlatan bir hizmettir. Vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Gereksiz yere kullanmasınlar. Hassas bir cihazdır. Butonları ve diğer aksamları ile oynamasınlar.” uyarısında bulundu.
TCDD’nin önemli bir hizmete imza attığına vurgu yapan vatandaşlar da platformun kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.