TRT Müzesi Vagonu Alsancak Tren Garına ulaştıTRT Müzesi Vagonu Alsancak Tren Garına ulaştı :Yayıncılık ve tarih müzesi vagonunda tarihin en eski mikrofonlarından tarihi giysilere çok çeşitli eşyalar sergileniyor.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kuruluşunun 50. yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu etkinlikler kapsamında Ankara’dan yola çıkan “TRT Yayıncılık ve Tarih Müzesi Vagonu” Alsancak Tren Garı’na ulaştı. Vagon İzmir’in yanısıra Türkiye’deki pek çok noktada vatandaşlarla buluşacak. Vagonu ziyaret edenler vagonda yayıncılık tarihinin en eski mikrofonlarından günümüzün sanal stüdyolarına, tarihi giysilerden Atatürk’ün kullandığı mikrofonu görebilecek. TRT Müzesi Vagonu; dört yıllık bir çalışmanın sonucu hazırlanırken, 7 Şubat tarihine kadar Alsancak Tren Garı’nda ziyaretçilere açık olacak.
20 İLE UĞRAYACAK
Türkiye’nin ilk radyo yayınlarının başladığı 1927’den itibaren Türkiye’nin yayıncılık ve toplumsal alanda geçirdiği her türlü teknolojik, sosyolojik, ekonomik ve kültürel gelişmenin bugüne ve sonraki nesillere taşınması amacıyla hazırlanan TRT Müzesi Vagonu ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Türkiye radyoları ve ekranlarından sesler, renkler ve anılarla yola çıkan “TRT Müzesi Vagonu”nun yolculuğu, 14 Mayıs’a kadar devam edecek ve vagon, 20 ilde vatandaşların ziyaretine açılacak.