Tüdemsaşta Kaynakçı Sertifikaları VerildiTüdemsaşta Kaynakçı Sertifikaları Verildi :TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitim ve Teknolojileri Merkezi’nde eğitim gören 173 işçiye kaynakçı sertifikası verildi.
TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitim ve Teknolojileri Merkezi’nde elektrik ark kaynak yöntemleri ile ilgili uygulamalı ve teorik ders alan 105‘i yeni işçi olmak üzere toplam 173 işçi personele TS EN 287-1 kaynakçı sertifikası verildi.
Sertifika töreninde konuşan TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan, “Almış olduğunuz eğitimlerde kaynak konusunda uzman eğitimcilerimiz sizlere tecrübelerini aktardı. Dünyanın her yerinde geçerli olan kaynakçı sertifikası almaya hak kazandınız. Sizleri tebrik ediyorum. Şirketimize, alacağınız bu belgeler ışığında daha verimli bir katkı sunacağınıza inanıyorum. TÜDEMSAŞ’ı hep birlikte yük vagonu ve onarımı alanında en üst noktalara taşıyacağız. Sivas için de çok büyük projelerimiz var. Sivas’ta, demiryolu organize sanayi oluşturmak için çalışıyoruz ve bu sanayinin en büyük güvencesi siz, sertifikalı işçilerimiz olacaktır. Yönetim olarak demiryolu sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Değişimlere ayak uydurmayan şirketlerin ayakta kalmasının zor olacağına inanıyoruz. Çalışanlarımıza aldırdığımız farklı eğitimlerle insana yatırım yapıyoruz. Bu eğitimlerle kolunuza altın bir bilezik taktığımızı düşünüyoruz. Sertifikalarınız hayırlı olsun” dedi.
Törene katılan Gedik Holding CEO’su Mustafa Koçak ise yaptığı konuşmada, TÜDEMSAŞ’ın, işçisine yönelik başlattığı kaynak eğitimlerinin üretime kattığı değeri en kısa sürede hissedeceğine ve yük vagonu imalat sektöründe şirket olarak en iyi noktalara geleceğine inandığını söyledi.
Konuşmaların ardından TÜDEMSAŞ’ta düzenlenen TS EN 287-1 Kaynakçı Sertifikası’nı almaya hak kazanan işçi personele belgeleri verildi.