Tunnel Expo Fuarı 28 Ağustos'ta İstanbul Fuar Merkezi'nde açılacakTunnel Expo Fuarı 28 Ağustos’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde açılacak :Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı (Tunnel Expo) 28 Ağustos’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde açılacak.
Demos Fuarcılık’tan yapılan açıklamaya göre, Tünelcilik fuarının, sektördeki ilk ihtisas fuarı niteliğinde olduğu belirtilirken, fuarın, toplam 10 bin metrekarelik kapalı alanda ve 2 salonda yapılacağın bildirildi. 15 bin metrekarelik açık alan da, makine ve ekipmanlarını sergilemek isteyen firmalar için ayrılmış olduğu açıklandı.
Yaklaşık 100 kadar şirketin, Tunnel Expo’ya katılımcı olarak yer alacağı açıklamada, yurtiçi ve yurt dışından yaklaşık 15 bin ziyaretçi beklendiği ifade edildi.
Zengin katılımcı ve ziyaretçi profili
Katılımcı profili içerisinde, tünel açma makineleri (TBM) üreticilerinden, kazı makinalarına, tünel havalandırma sistemlerinden kontrol ve otomasyon olan tünel scada sistemi üreticilerine, kaya delme makinalarından mühendislik – müteahhit firmalarına, sondaj firmalarından tünel jumbolarına, ankraj ekipmanlarından, asfalt kimyasallarına, tünel kalıpçılarına ve raylı sistem üreticilerine kadar bir çok firmanın katılacağı belirtildi.
Ziyaretçi profili içerisinde beklenen sektör ziyaretçilerinin, inşaat şirketleri, proje firmaları, kamu kurumları, üst düzey meslek kuruluşları, mühendisler, mimarlar, konsorsiyumlar, danışmanlık firmaları, belgelendirme kuruluşları, iş makinesi kiralama şirketleri, üniversiteler ve mesleki eğitim merkezleri bulunduğu belirtildi.
Fuar süresince, Tünelcilik derneği tarafından alanında uzman akademisyenlerce “shortcourse”lar düzenleneceği isteyen katılımcılara bu hizmetin sağlanacağı belirtildi.Tünelcilik derneği ile organize edilecek fuarın 31 Ağustos 2014 tarihine kadar açık kalacağı ifade edildi.