TURKAR Demirden Yollara ÇıkarTURKAR Demirden Yollara Çıkar :Motordan tahrikli elektrik,hidrolik ve basınçlı hava giriş çıkışları,isteğe bağlı olarak 50-60 km/saat geri ilerleme hızı. Vagon çekici modellerde vagonların fren sistemi için özel hava sistemi.
Fren Havalı Vagon Fren Kontrol Sistemi
Hava Tankı 100 Litrelikr
Hava Kompresörü 400 I/dakika (6 bar) Hava Kompresörü
Lamba Ön Fren ve Kuyruk Lambaları
Vinç Katlanır Bomlu Vinç
Üst Yapı Personel Taşımaya Uygun
Aparat Ön ve Arka Vagon Çekme Aparatı

Tüm Teknik Özellikler Belgesini İndirin
“Hızlı” Hız Modu0-116 km/s
“Yavaş” Hız Modu0-58 km/s
6 Vites veya 12 Vites
4 Teker veya 6 Teker
Sabit 4×4’ün emsalsiz mekanik harmonizasyonu ve güçlü motoru ile mükemmel çekiş ve tırmanış kabiliyeti. Bir dokunuşla, hızlı ve yavaş modlara geçebilen 2 vites özelliğinin sağladığı araziye uyumlu, güvenli sürüş imkanı. Tork gücünü ön ve arka akslar arasında dağıtabilen pnömatik kilit sistemi. Geniş tabanlı lastiklerin yarattığı olağanüstü yol tutuş kabiliyeti ve mükemmel denge. Kilitlenebilen arka aksla zor yol şartlarından kolay ve emniyetli sıyrılış.
Elektro Pnömatik Aktivasyonlu Ara Şanzıman Kilidi
Elektro Pnömatik Aktivasyonlu
Alçak ve Yüksek Hız Modları
Elektro Pnömatik Aktivasyonlu
Değişken Çekiş Sistemi
Elektro Pnömatik Aktivasyonlu
Arka Difransiyel Kilidi
Şanzıman Ara Şanzıman PTO Çıkışları

Sık Sorulanlar
TURKAR çift kabin model üretecek mi?
Çift kabin ve eoro5 motor uygulamasına yönelik Ar-Ge çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir. 2014 yılı içerisinde euro5 motor uygulaması yapılmış yeni modellerimiz, yeni tasarım araçlarımız ve çift kabin opsiyonlu TURKAR araçlarımız ürün portföyünde yer alacaktır.
Yerli bir motor kullanımı düşünülüyor mu?
Euro5 motor uygulama çalışmalarımız devam etmektedir. 2014 yılı içerisinde TURKAR motor değişikliği yaparak Euro5 motorlu yeni araçlarını sizlerin hizmetine sunacaktır.
Şehir içi kullanım amaçlı 4×2 model üretilecek mi?
TURKAR 4X4 arazi aracını üretim hedefimiz, Türkiye’de ve Türkiye’yi çevreleyen bölgede hakim, yenilikçi ve lider bir 4×4 offroad araç üreticisi olmaktır. TURKAR’ı tasarlamak ve üretmek için karar aldığımızda; yegane hayalimiz, coğrafi engellerin ve zorlu iklim koşullarının hakim olduğu yurdumuzun her köşesindeki insanlarımıza ve onlara hizmet sunacak kamu ve özel sektör çalışanlarına her daim güvenle kullanabilecekleri güçlü ve engel tanımaz bir ulaşım aracı sunmaktır. Bu perspektif çerçevesinde 4X4 arazi aracı üretimimiz ana ürün grubunu oluşturmaktadır.
TURKAR araçları ne zaman satılmaya başlandı?
Eskişehir’de konuşlu Hisarlar Grup’a bağlı Hiscar Otomotiv Endüstrisi San.ve Tic. A.Ş. olarak Aralık 2006 tarihi itibariyle AR-GE çalışmalarına başladığımız “TURKAR 4×4 ARAZİ ARACI”nı Tasarım ve Üretim Projemizin seri üretimine 2011 itibari ile başlamış bulunmaktayız. 2011 yılı itibari ile tüm satış ve servis birimlerimiz oluşturulmuş olarak satışlarımız devan etmektedir.
%100 yerli üretim midir?
Tamamıyla özgün tasarım altında gerçekleştirdiğimiz bu projede; yabancı danışman, lisans anlaşması ve yabancı ortak asla söz konusu olmamıştır. Bu nedenle aracımıza Türk’ün markası “TURKAR” adını vermiş bulunmaktayız.”TURKAR”; TÜRK Arabası sözcüklerinden stilize edilmiş kısaltma bir isimdir.
Kaç model aracınız mevcuttur?
Araçlarımızı üç farklı model altında üretmekteyiz.SX4-12V,SX4-6V ve DX4-12V.Bu model tanımlamalarında S-Sabit dört çekeri,12V-hızlı ve yavaş modlara dayalı 12 Vitesi,6V-6 Vitesi,D-ise 4×4-4×2 Değişken Çekiş Sistemi’ni ifade etmektedir.12 Vitesli araçlar şanzıman ve diferansiyel kilit sistemleri de dahil en üst teknolojik donanımlara sahip bulunmaktadır. 6 Vitesli araçlar ise daha basit ve kullanımında üst düzey teknolojiye ihtiyaç göstermeyen araçlardır
Araçların istihap haddi nedir?
TURKAR 4X4 arazi araçları, 1 kullanıcı ve 2 yolcu taşımaya müsait olarak, toplam 3 kişinin rahatlıkla yolculuk edeceği standartta üretilmektedir. N2G kategorisindeki araçlarımızın ise azami yüklü ağırlığı 6000 Kg’dır.
Üst yapı uygulamalarına yaklaşımınız nedir?
Araçlarımız konsept araç olma niteliği nedeniyle;ambulans,itfaiye aracı,arama-kurtarma aracı,kar küreme ve tuz serpme aracı,teleskopik vinç ve cadde/sokak süpürme aracı,akaryakıt ve su tankeri,sabit ve damperli kasa gibi farklı üst yapılarına dönüştürülebilecek şasi elastikiyeti ve mukavemeti altında üretilmiştir. TURKAR araçlarının, 2011 yılı itibari ile başlanan satışları çerçevesinde yaklaşık müşterinin isteği doğrultusunda 55 farklı üst yapı uygulaması yapılmıştır.