Vali Kolat : Kırıkkale önemli bir ulaşım noktası olacakVali Kolat : Kırıkkale önemli bir ulaşım noktası olacak.Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Hacıbalı ve Irmak köylerini ziyaret ederek bir takım incelemelerde bulundu.
Yapılan ziyaretlerde Vali Kolat, Kırıkkale’den geçecek olan hızlı tren ve diğer otoyollarla birlikte Kırıkkale’nin önemli bir ulaşım noktası olacağına dikkat çekti.
ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI
Irmak Belediyesi’ni de ziyaret eden Vali Kolat, Belediye Başkanı Bilal Ağca’dan köyün genel durumu hakkında bilgi aldı. Irmak kasabasının Büyükşehir Belediyesi Kanun Tasarısı’yla nüfusunun 2 binin altına düştüğü için köy statüsüne geçtiğini ifade eden Ağca, görevinin sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğini söyledi. Muhtarları da dinleyen Vali Kolat, daha sonra Irmak Tren İstasyonu’nu ziyaret etti. İlk olarak tren bakım tesisine gelen Vali Kolat, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
KOLAT TREN KULLANDI
Bakım tesisinde gazetecilerle birlikte trene binen Vali Kolat, gazetecilerle birlikte yolcu istasyonuna kadar olan mesafede seyahat etti. Görevliler eşliğinde trenin kalkış startını veren Vali Kolat, siren çalarak istasyonda bekleyen vatandaşları selamladı. İstasyonda lojistik şubesini de ziyaret eden Vali Kolat, GPS üzerinde trenlerine hangi bölgede olduklarını inceledi. Vali Kolat ziyaretinin sonunda yetkililerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
DEMİRYOLU AĞI OLDUKÇA GELİŞTİ
Türkiye’de demiryolu ağının oldukça geliştiğini ifade eden Vali Kolat son yıllarda yapılan yatırımlarla özellikle yolcu ve yük taşımacılığında bir miladın yaşandığını söyledi. Kırıkkale’den geçecek olan hızlı tren ve diğer otoyollarla birlikte Kırıkkale’nin önemli bir ulaşım noktası olacağına dikkat çeken Vali Kolat, yaşanan gelişmelerin kentin gelişimine pozitif katkılarda bulunacağını söyledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.