Akşehirde Turizm Vadisine turistleri çekecek turizm yolu açılıyor

Akşehirde Turizm Vadisine turistleri çekecek turizm yolu açılıyor :Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir Çayı’nın D-300 karayolu sağ tarafından gidiş istikametine yolunun yüzde 90’ı tamamlandı.
Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir Çayı’nın her iki tarafından D-300 karayolundan Tekke köyüne kadar 4 kilometre gidiş, 4 kilometre geliş yolu planlandığını belirterek, Akşehir Çayı’nın D-300 karayolu sağ tarafından gidiş istikameti yolunun yüzde 90’ının tamamlandığını söyledi.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, yaptığı açıklamada, “Akşehir Çayı’nın D-300 karayolu sağ tarafından gidiş istikametine yolunun yüzde 90’ı tamamlandı. Sadece papazın evinin arkası, kilise arkası ve Talip Yalçın’ın bahçesinde kesintiye uğruyor. Bu turizm yolunun sağ tarafı 2014 yılında tamamlanacak. Akşehir Çayı’nın D-300 karayolundan Tekke Köyü’ne kadar açılacak gidiş yolu ise Aquapark D-300 karayolu kısmı ile Çimenli Köprüsü-Tekke köyü arası kaldı. Bu bölgelerde istimlak ve 18 uygulamaları devam ediyor” dedi.
Turizm Vadisi’ndeki bu Turizm Yolu açıldığında Akşehir’deki tarihi dokuya ulaşımın kolaylaşacağını söyleyen Başkan Oğul, “Akşehir’e gelen turistleri tarihi mekanlara ulaştırmak kolaylaşacaktır. Turistleri cezbedecek faytonlarla ya da üstü açık araçlarla bu turizm yolu sayesinde Akşehir gezilebilecektir” diye konuştu.

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.