Bursada Mudanya-Gemlik sahil şeridi trenle bağlanacakBursada Mudanya-Gemlik sahil şeridi trenle bağlanacak :Büyükşehir Belediyesi, çok yakın bir zamanda Mudanya, Geçit ile Gemlik arasında yük ve yolcu taşımacılığı yapmak adına Devlet Demir Yolları ile birlikte proje gerçekleştirecek.
Ulaşım hizmetlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, Devlet Demir Yolları ile ortaklaşa yürüteceği proje ile Gemlik, Mudanya ve Geçit’i birbirine bağlayacak demiryolunu hayata geçirmeyi hedefliyor. Ayrıca yapılacak olan bu hat Geçit’te bulunan hızlı tren istasyonu ile entegre olacak. Hemen akabinde ise Bursaray Geçit’e kadar uzatılarak geniş bir demiryolu ağı oluşturulacak.
ULAŞIM AĞI GENİŞLİYOR
Proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Devlet Demir Yolları ile böyle ortak bir çalışmamız var. Mudanya Gemlik arasında kurulacak demiryolu ile Mudanya-Gemlik arasınan hem yolcu hem de yük taşımacılığı yapılabilecek. Geçit’e yapılacak bağlantı ile ise hızlı tren entegrasyonu sağlanmış olacak. Yük taşımacılığının başlamasıyla da bölgede bulunan sanayi sitelerinde faaliyet gösteren fabrikaların lojistik sorunu da çözülmüş olacak” dedi.

 

Reklamlar