Lojistik Sektörü Sosyal Medya Araştırması Sonuçları AçıklandıLojistik Sektörü Sosyal Medya Araştırması Sonuçları Açıklandı :Türkiye’nin ‘lojistik’ temalı ilk yükseköğretim kurumu olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun, Monitera işbirliği ile ‘Sosyal Medyada Lojistik” temasına yönelik yaptığı araştırmanın sonuçları açıklandı. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Lojistik Uygulamaları ve Araştırma Merkezi tarafından, Bülent Tanla danışmanlığında ve Prof. Dr. Okan Tuna koordinatörlüğünde, M. Murat Şentürk, Tuğba Güngör, Burcu Kasımoğlu ve Arda Çetin‘den oluşan bir ekip tarafından 21 Kasım 2013- 21 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma ilginç sonuçlara ulaştı.
Sosyal Medyada En Çok Konuşulan Projeler Hangileri?
Lojistik sektörü kapsamında ilk kez yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, sosyal medyada en çok paylaşım yapılan lojistik projeler; “Marmaray (64402)”, “Üçüncü Köprü (15182) ve “Üçüncü Havalimanı (4270)” olarak belirlendi. Marmaray projesinin konuşmalarının içerik analizi sonucunda; % 41,92’sinin negatif tonlu ve % 52,66’sının da siyasi ağırlıklı olduğu gözlendi.
Sosyal Medyada En Çok Hangi Lojistik İşletmeleri ve STK’lar Konuşuluyor?
Paylaşım sayılarının az olması ile birlikte, sosyal medyada en çok konuşulan üç işletme sırasıyla Arkas, Ekol Lojistik ve Borusan Lojistik olarak belirlendi. Arkas’ın özellikle sanat ve spor konularındaki yatırımlarının bu alanda önemli bir fark yarattığı da tespit edildi. Diğer taraftan, sırasıyla Deniz Ticaret Odası (DTO), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve Uluslararasu Taşımacılık ve Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) en çok konuşulan Sivil Toplum Kuruluşları oldu.
Sosyal Medya Araştırması

 

Reklamlar