Soma’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Demiryolu Üst Geçidi açıldı

Soma’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Demiryolu Üst Geçidi açıldı :Soma Belediyesi’nin 2,5 milyon liralık hizmeti olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Demiryolu Üst Geçidi’nin açılışı gerçekleştirildi. Soma ile İstasyon ve Zafer Mahallesi’nin birbirine bağlayan üst geçidin açılışına yağmurlu havaya rağmen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Soma Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Demiryolu Üst Geçidi Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ve Manisa Milletvekili Recai Berber’in yanı sıra Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan, Sivil Toplum Kuruluşları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile hizmete açıldı.
Treko İnşaat tarafından yapımı tamamlanan ve 2,5 milyon TL’ye mal olan demiryolu üst geçidi İstasyon ve Zafer Mahalleleri’nin birbirine bağlayacak, ulaşımı rahatlatacak.
Demiryolu Üst Geçidi’nin açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Bu köprünün açılışı ile birlikte iki mahalleyi birbirine sımsıkı bağlamış bulunuyoruz. Bu iki mahallemiz de bizim göreve geldiğimiz zamandan bu yana tarihi yatırımlarını alarak gelişim sağlamışlardır. Belediyemiz bu köprü ile birlikte 2,5 milyon liralık yatırım yapmıştır. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ise belediye başkanı Hasan Ergene’nin sorunlara ve problemlere olumlu bakış açısıyla güzel hizmetlerde bulunduğunu ifade etti. Atçı, hizmetin faaliyete geçmesinde emekleri bulunan herkese teşekkür etti.
TANRIVERDİ, “KAR KIŞ YAĞMUR DEMEDEN HİZMETLERİ GÖTÜRECEĞİZ”
Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ise bu yatırımın kendilerinin söz verdiği hizmetleri yerine yetirdiğini gösteren bir yatırım olduğunu belirterek, “Bu geçidin yapılması için söz verdik ve yaptık. Bugün de açıyoruz. Bu geçit iki mahallemizi birleştiriyor. Bunun yanında tren yolundan Somalı kardeşlerim ve mahalle sakinleri endişeli şekilde geçiyordu. Kimi zaman can kaybı kimi zaman mal kaybı oldu. Bir insanın ölümü bizim ölümümüzdür. O açıdan insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla siyaset yapan Milletvekilleri ve belediye başkanları olarak elbette insanımızı yaşatmak adına ihtiyaçlarını gidermek ve onları korumak zorundayız.” dedi.
Soma’da çok güzel hizmetlere imza attıklarını kaydeden Tanrıverdi, “Yağmur, kar, kış demeyeceğiz, dağlarda ve bayırlarda hizmeti götüreceğiz.” dedi. Türkiye’de kirli oyunlar oynanarak eskiye döndürülmek istendiğini belirten Tanrıverdi, “Eski Türkiye’yi yaşamamak adına ve geri dönmemek için yaşananları hafızamızda tutmamız lazım. Eski Türkiye’de kan, gözyaşı, zam, zulüm, işkence, yüksek faizler, enflasyon canavarı, İMF’ye borçlar vardı, geleceğimiz ipotek altındaydı. Sanayici başka ülkeye kaçıp yatırım yapmayı arzu ediyordu. Şimdi bizimle birlikte eski Türkiye tarihe karıştı. Ama Türkiye’yi avucunda oynatanlar şimdi ondan mahrum kalınca tekrar Türkiye’yi avucunda oynatmak adına eskiye döndürmek istiyorlar.” dedi.
Ak Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber ise Soma’da önemli bir hizmetin daha faaliyete geçirildiğini kaydederek, Soma’nın 10 yılda tarihinin en büyük hizmetlerini aldığını belirtti.
Konuşmaların ardından Demiryolu Üst Geçidi’nin yüklenici firması olan Treko İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı İnan Ünal’a plaket takdim edildi. Somaspor’un ateşli taraftar grubu Siyah İnciler ise üzerinde H. Tanrıverdi yazan Somaspor formasını Hüseyin Tanrıverdi’ye takdim etti. Tören demiryolu üst geçidinin kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar