STSO Başkanı Kuzu Demiryolu Şart

STSO Başkanı Kuzu Demiryolu Şart :Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu, yatırımcının Siirt’te gelmesi için demir yolunun Siirt’e kadar gelmesi gerekir dedi.
Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Mart Ay’ı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu Meclis Başkanı Nihat Özdemir ve Siirt Meclis Üyeleri katıldı.
Yapılan Meclis toplantısında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu “Teşvik Süresinin uzatılması ile ilgili hassasiyetlerimizi ilettik. Bu konuda Bilim Sanayi ve Fikri Işık’a teşekkür ediyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt ziyaretinde verdiği Havaalanı, Demiryolu müjdeleri ile başta tüccar ve Sanayiciler olmak üzere herkesi umutlandırdı ve mutlu etti” dedi.
Tüccar ve Sanayicilerin şehrimize çekmek için oda olarak ciddi çalışma yaptıklarını belirten Kuzu, “Çözüm Süreci ile birlikte Eruh ilçemizin birkaç yıl sonra petrol kenti olacağına inanıyorum. Siirt’in enerji şehri olarak anılması, Organize Sanayi Bölgemizdeki hareketlilik nedeniyle 2. bir organize sanayi bölgesine ihtiyaç duyulacaktır. Barajlar, havaalanları ve ulaşımdaki devasa yatırımlarla Siirt’in cazibe merkezine dönüşmesinin kaçınılmaz olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.