TCDD açıklama yaptı parke taşları boşuna söküldüTCDD açıklama yaptı parke taşları boşuna söküldü :İzmir’in Buca İlçesi’nde, kullanılmayan demiryolu hattına yıllar önce döşenen parke taşları söken Buca Belediyesi’ne Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) açıklama geldi.
Parke taşları TCDD’nin 2009 yılında açtığı dava sonunda söktüklerine açıklayan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı’ya TCDD Genel Müdürlüğü Basın Müşavirliği’nden yanıt geldi. TCDD’den yapılan açıklamada, “Şirinyer-Buca arasındaki Kuruluşumuza ait, kilometre 7+762 ile 8+290 arasındaki 8 bin 562 metrekarelik alan, Buca Beledesinin 1 Temmuz 2006 tarihinden itibaren tecavüzen kullanımı sonucu davalık olmuştur. Yargı süreci ve temyiz süreci Şubat 2014’e kadar devam etmiş, yargı tarafından TCDD haklı bulunarak alanın TCDD’ye teslimi istenmiştir. Dolayısıyla parke taşlarının sökülmesi Belediyece yapılmış olup Kuruluşumuzun bu yönde bir talebi söz konusu değildir. Şirinyer-Buca arasındaki raylı sistem projesi kapsamında değerlendirilecek olan bu alanın proje çalışmaları vardır. Henüz herhangi bir inşaat da yoktur. Belediyenin talep olmadığı halde niye parkeleri söktüğü anlaşılamamıştır” denildi.3 Comments

  1. Anlaşılan yorum yazılması istenmemekte! İkidir, yazdığım şeyler, işlem ortasında gümbürdeyip gidiyor. Kasıtla mı?

  2. Bu haber ülkemiz resmi kurumlarının halini gösteriyor, TİPİK!
    “Sağ elin, sol elden haberi YOK!”
    Aralarında iletişim “0” (sıfır).

  3. Bir anekdot: yerel yönetime bir öneri göndermiştim (şikayet DEĞİL). Haftalar sonra 1,5 sayfa yanıt geldi. Düzinelerle kanun maddeleri ile, neden yapamayacağını aktarıyor. Yazının hazırlanması garanti 1-2 gün zaman almıştır. Verilen kanun maddelerinin %80 kafadan atma, alakası olmayanlar. SONUÇTA söylemek istenen şey de konuyla alakalı değil. Özetle: “yanlış yere gönderdiniz, bize değil, komşu birime göndermelisiniz” demek istiyor.
    İtiraf edilen şey; “biz kendi aramızda iletişim kuramıyoruz, ey vatandaş oraya sen gönder!”… İŞTE KURUMSAL HALİMİZ BU!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.