Türkiyede 2.El Traktör TürkTraktörün Markaları İle Kurumsallaşıyor

Türkiyede 2.El Traktör TürkTraktörün Markaları İle Kurumsallaşıyor :Türkiye’nin traktör devi TürkTraktör, bünyesinde barındırdığı New Holland ve Case IH markalarıyla tüketici odaklı çözümler üretmeye devam ediyor. TürkTraktör’ün hayata geçirdiği yeni platform sayesinde Türkiye 2. El traktör pazarı kurumsal bir kimlik kazanıyor. Türk çiftçisi, TürkTraktör çatısı altında “www.newholland2.net ve www.caseih2.net” platformları sayesinde bütçesine ve kullanım amacına uygun 2. El traktörü, TürkTraktör güvence ve hizmetleriyle alabiliyor.
TürkTraktör, ilklerin markası olmaya devam ediyor. Köklü geçmişiyle 60 yıldır Türk çiftçisine çözüm üreten TürkTraktör, Türkiye 2. el traktör pazarına yönelik kurumsal bir çözüm için kollarını sıvadı. TürkTraktör güvencesiyle New Holland ve Case IH markaları için oluşturulan “Traktörde Kurumsal 2. El” platformu sayesinde Türk çiftçisi bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü ikinci el olarak da TürkTraktör güvencesiyle satın alabiliyor.
TürkTraktör olarak her zaman çiftçilerin yanında olduklarını ifade eden TürkTraktör Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Matthieu Sejourné konuyu değerlendirirken “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2. el traktör pazarı gerçeği var ancak 2. el traktör pazarını sahiplenen kurumsal bir yapı yok. Türkiye’de üretim yapan, her zaman Türk çiftçisinin gereksinimleri doğrultusunda çözüm üreterek, Türk çiftçisinin yanında bir kurum olarak 2. el traktör konusunda da çiftçimize kurumsal güvenceyle çözüm sunulması gerektiğine inandığımız için bu fikir ortaya çıktı. Çiftçimize doğrudan sağlayacağımız hizmet ve faydaların yanı sıra bu sistemin, Türkiye 2. el traktör pazarına yönelik önemli bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle websitesi platformumuzu sadece kendi markalarımızla kısıtlamadık ve sistemi tüm markalara açtık. Bizim için önemli olan çiftçilerin bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü kurumsal güvenceyle ve kurumsal bir şirketin hizmetler paketiyle satın alması” dedi.
2. el traktörler tek bir platformda bir arada
TürkTraktör bünyesinde bulunan Case IH ve New Holland bayileri ellerindeki 2. El traktörlerle ekipmanlarını www.newholland2.net ve www.caseih2.net web siteleri üzerinden Türk çiftçisinin beğenisine TürkTraktör güvencesiyle sunuyor. Sisteme Case IH ve New Holland marka traktörlerle ekipmanları dışında diğer marka 2. el traktörler de dahil edilebiliyor.
Tüm New Holland ve Case IH bayilerinin kullanımına açık olan proje kapsamında New Holland ve Case IH kurumsal kimliğe uygun iki ayrı web sitesi tasarlandı. www.newholland2.net ve www.caseih2.net isimli web sitelerinde bayiler stoklarında bulunan 2. el traktör ve ekipmanları yayınlayabiliyor. Kullanımı kolay olacak şekilde son kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlan web sitesinde marka ayrımı olmadan her marka 2. el stok yayınlanabiliyor.
2. Elde de garanti güvencesi
Oluşturduğu platformda tüm marka ve model traktörleri kurumsal güvence ve hizmetle sunan Türktraktör, 10 yaş ve 7000 Saate kadar olan yerli New Holland marka traktörlerde garanti de uyguluyor. T480, TT, 56S ve TD serilerine uygulanacak garanti kapsamında; T480, TT50B, TT55B, TT65B, TT50, TT55, TT65, TT75, 55-56S, 65-56S, 75-56S, TD65B, TD75B, TD80B, TD5020B, TD5030B, TD5040B, TD65S, TD75S, TD80S, TD65D, TD75D, TD80D, TD90D, TD100D, TD110D modelleri yer alıyor. Garanti 1 yıl (12 ay) ile geçerli olacak, bu süre içerisinde bir saat sınırı bulunmayacak ve müşteri garantili traktörünü başka birine sattığında garanti yeni müşteriye devredilebilecek.
TürkTraktör, New Holland marka 2. El traktörlerde geçerli olmak üzere, garanti hizmetlerini Tur Assist ile sunuyor. Tur Assist ile yapılan işbirliği kapsamında, 2. El müşterisi; servise çekim, servis ekipleri ile yerinde onarım ve bilgilendirme hizmetleri gibi çiftçiyi yarı yolda bırakmayan 7/24 yardım ayrıcalıklarından yararlanabilecektir. Garanti kapsamındaki traktör; detaylı ekspertizi, gerekli revizyonları ve bakımları yapılmış, güvenilir 2. El olarak müşterilere sunulacaktır.
Sadece 2. el traktörleri kurumsal bir kimlikle Türk çiftçisiyle buluşturmakla kalmayan TürkTraktör, Türk çiftçisinin bütçesine ve kullanım amacına uygun traktörü alırken ihtiyaç duyabileceği finansman desteğini de sağlıyor.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.