Üretilecek Milli tren setleri ihraç edilecek

Üretilecek Milli tren setleri ihraç edilecek :Türkiye Vagon Sanayi AŞ ( TÜVASAŞ ) Genel Müdürü Erol İnal, Milli Tren Projesi kapsamında üretilecek yeni nesil tren setlerini yurt dışına pazarlama arzusunda olduklarını bildirdi…
TÜVASAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, kurumun İstanbul’da düzenlenen 4. Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na katıldığı belirtildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen İnal, Türkiye’nin son yıllarda demiryollarına yapılan yatırımlarla çekim merkezi haline geldiğini kaydederek, komşu ve çevre ülkeler rol model olduğunu vurguladı.
Uluslararası piyasada söz sahibi olmak ve sürekli büyüme için yatırıma devam ettiklerini aktaran İnal, şu ifadelere yer verdi:
“Orta Doğu ve Balkanlar’ın en büyük vagon fabrikası özelliğini taşıyan TÜVASAŞ’ın ürünlerini yurt dışı pazarlarda tanıtabilmesi için bu tür organizasyonlar çok önemli fırsat. Milli Tren Projesi kapsamında üretilecek yeni nesil tren setlerini yurt dışına pazarlamak arzusundayız. Bu arzumuzu gerçekleştirmek için ilk adımlarımızı attık. Her geçen gün daha da olgunlaşan bu proje, TÜVASAŞ için dönüm noktası olacaktır.


 İlk yorum yapan olun

Yorumlar