YHT Hattı Kütahyadan GeçecekYHT Hattı Kütahyadan Geçecek :AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Kamil Saraçoğlu, Eskişehir-Antalya YHT hattının Kütahya’dan geçeceğinin kesinleştiğini bildirdi.
Ak Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Kamil Saraçoğlu, Eskişehir-Antalya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının Kütahya’dan geçeceğinin kesinleştiğini bildirdi.
Saraçoğlu, partisinin teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğünün (TCDD) göndermiş olduğu, projesi tamamlanmış uygulamaya göre, Eskişehir-Antalya YHT hattının Kütahya’dan geçeceğinin kesinleştiğini söyledi.
Projenin, hızlandırılmış değil, YHT projesi olduğunu bildiren Saraçoğlu, şöyle konuştu:
“Bunu özellikle belirtmek istiyorum, bu Mem iktidar ortağı olduğu dönemde bir çivi dahi çakamayan MHP, YHT projesinin gerçekleşeceğini anlayınca, bu defa projenin hızlandırılmış tren olduğu yalanını savurmaya başlamıştır. Kütahya-Eskişehir yolu 54 kilometre hızlı demiryoludur. Zira projenin ilk etapta tamamlanması planlanan bu kısmıyla Kütahya’mız önce Eskişehir’e sonra Ankara, İstanbul ve Konya’ya bağlanacaktır. YHT projesinin ikinci kısmı, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur ve Antalya bağlantısıdır. Projenin ikinci kısmı da bittiğinde Kütahya’mız, Yüksek Hızlı Tren ağının tam ortasında stratejik olarak çok önemli bir konuma gelecektir. Bu proje, deniz, inanç ve kültür turizmini de birleştirecek. Projelerimizin devamı gelecek, 12 yıldır millete hizmet yolunda gece gündüz yaz kış demeden yaptığı cefakar çalışmalarından dolayı bugün uluslararası darbe girişimlerine maruz kalan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a bu konuda yaptıkları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”
Toplantıya, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu, Soner Aksoy, İl Başkanı İshak Gazel ve partililer katıldı.

 İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.