1 Mayısta bu iskeleler kapalı ! Marmaray ve metro çalışacak mı?1 Mayısta bu iskeleler kapalı ! Marmaray ve metro çalışacak mı?:İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs nedeniyle Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskelelerinin kapatılacağını, Marmaray ve Kartal-Kadıköy metrosunun çalışacağını söyledi. İşte o açıklamadan öne çıkanlar; “Marmaray çalışacak. Herhangi bir kısıtlama yok. Kartal-Kadıköy metrosu çalışacak. Beylikdüzü Topkapı Metrobüs hattı çalışacak. Ana arterlerin ulaşımı ile ilgili çok ciddi rahatlamalar da sağladık getirdiğimiz kısıtlamalarla birlikte. Deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanacak. Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskelelerini kapattık. Ama bunu dışında bütün seferler devam edecektir. Yenikapı’ya giriş noktasında verdiğimiz çok ciddi destek var.

Elimizde istihbari bilgiler var. Şu anda bunları paylaşabilmem mümkün değil. Emniyet güçlerimizin geçenlerde yaptığı operasyonda 2 adet kalaşnikof ele geçirildi. Uzun namlulu silahlarla ilgili bir tehdit var. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak zorundayız”

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Biz tedbirlerimizi aldık bütün dileğim son dakikaya kadar yapmış olduğumuz öneriler doğrultusunda ilgili müracaatçıların değerlendirmeyi bir kez daha yapması ve uzlaşıcı bir tavır göstermesidir. Yenikapı’da yapılması 1 Mayıs’ın kutlanmasına halel getirmez” dedi.

Vali Mutlu, İstanbul Emniyeti’nin yaptığı operasyon sonucu iki kalaşnikof tüfeğinde ele geçirildiğini belirterek, “Uzun namlulu silahların oluşturduğu bir risk var bu şehirde“ diye konuştu

“TÜRLÜ DESTEĞİ VERDİK VE VERMEYE HAZIRIZ”

Vali Mutlu, “Resmi Olarak cevabımızı verdik. Basın duyurumuzla net bir şekilde ifade ettik. Özellikle biz Emek ve Dayanışma Günü’nün bir şenlik havasında kutlanabilmesi amacıyla her türlü desteği verdik ve vermeye hazır olduğumuzu da ifade ettik. Bakınız ilk kez Emek ve Dayanışma Günü’nde işçi ve emekçi kardeşlerimizin bu bayramı bir huzur içerisinde kutlayabilmeleri için kamu imkanlarını da seferber ederek 300 İETT otobüsünü de istenen her noktadan geliş-gidiş ücretsiz sağlamak üzere tahsis ettik. Bugünün bir barış, hoşgörü bir dayanışma neşe, huzur ve güven ortamı içerisinde kutlanabilmesi için yapmış olduğumuz bu tekliflerin değerli emekçi kesim tarafından değerlendirilmesi umudumuzu hala muhafaza ediyoruz. Bunu bir kez daha ifade ediyorum hangi gerekçelere dayandırdığımızı söyledik. Hatta istihbari bilgilerden bahsettik. Geçen gün emniyet müdürlüğümüz bir operasyon yaptı. Hala elimizde bir takım istihbarati bilgiler var. Bunları kamuoyuyla paylaşabilmem mümkün değil. Yaptıkları operasyonda iki tane kalaşnikof tüfeği ele geçirdiler .Uzun namlulu silahların oluşturduğu bir risk var bu şehirde. Dolayısıyla biz her halükarda vatandaşlarımızın, mitinge katılanların can ve mal güvenliklerini korumakla mükellefiz“ dedi.

” EMEK KARŞISINDA BOYNUMUZ KILDAN İNCEDİR”

Mutlu emekçi bir aileden geldiğini de sözlerine ekleyerek, “Yenikapı’da yapılması 1 Mayıs’ın kutlanmasına halel getirmez. 1 Mayıs hepimizin bayramıdır. Hepimiz emekçiyiz emekçi ailelerden gelen çocuklarız. Emek karşısında boynumuz kıldan incedir. Emeğin kutsallığını her zaman kabul ediyoruz. Neticede emeğimizle geçinen insanlarız. Emekçi kardeşlerimizle saflarımız farklı değil aynı saftayız. Hepimizin bayramıdır “ şeklinde konuştu. Mutlu son olarak, “Biz tedbirlerimizi aldık bütün dileğim son dakikaya kadar yapmış olduğumuz öneriler doğrultusunda ilgili müracaatçıların değerlendirmeyi bir kez daha yapması ve uzlaşıcı bir tavır göstermesidir “ dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.