1.Raylı Sistemler Sempozyumu YTÜ’de gerçekleştirildi (Foto Galeri)1.Raylı Sistemler Sempozyumu YTÜ’de gerçekleştirildi :Türkiye’de ilk defa Yıldız Teknik Üniversitesi’nde kurulmuş olan Raylı Sistemler Kulübü,Raylı Sistemler Platformu’na bağlı olarak üniversitelerde Raylı Sistem Teknolojileri üzerine çalışmalarda bulunup, üniversite öğrencilerinin bu alanda gerekli teknik bilgi ve becerilere sahip birer mühendis olarak mezun olup, süregelen hayatında bu alanda araştırma ve geliştirme yapmasına olanak sağlayan bir altyapıyı sağlamaya çalışmaktadır.

“Fikirlerinizi Rayına Koyun” sloganıyla yola çıkan Raylı Sistemler Platformu ve Raylı Sistemler Kulübü tarafından organize edilen 1. Raylı Sistemler Sempozyumu bugün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Sn.Yahya BAŞ beyefendinin katılımlarıyla Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Sempozyum, Tanıtım Videosu gösterimi ardından Raylı Sistemler Kulübü Başkanı Hüseyin Emre Civan’ın konuşmalarıyla açıldı.Daha sonra Raylı Sistemler Platformu adına Platform Başkan Yardımcısı Mehmet Muhittin Maç konuşmalarını yaparak bundan sonra yapılacak çalışmalara değindi. Kulübün Danışman hocası Yrd. Doç. Dr. İlker Üstoğlu kulüp olarak yapılan çalışmaları takdir ettiğiniz söyledikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek konuşmalarını gerçekleştirdi. Ulaştırma Denizclik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Sayın Yahya Baş, öğrencileri takdir ettiğini söyleyerek Raylı Sistemler’in ülkemiz için önemine değinerek konuşmalarını tamamladı.

Açılış konuşmalarından sonra 3 oturum halinde sempozyum tamamlandı.

Oturum Başlıkları

  1. Oturum : Raylı Sistemlerde Yerli Üretim ve Makine Teknolojileri
  2. Oturum : Raylı Sistemlerde İnşaat ve Sertifikasyon
  3. Oturum : Raylı Sistemlerde Elektrifikasyon ve Sinyalizasyon
Reklamlar

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.