Başkan Kılıç, Marmaray projesinin inşaat çalışmalarını denetlediBaşkan Kılıç, Marmaray projesinin inşaat çalışmalarını denetledi :Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Yalı Mahallesi esnafını ziyaret eden Başkan Kılıç, Marmaray projesinin inşaat çalışmalarını denetledi.

Ataköseoğlu İlkokulu öğrencilerine müjde
Marmaray projesi kapsamında Gebze Pendik arası demiryolu hattının açılmasına bir yıl kala çalışmaların hız kazanması adına yaya trafiğine kapatılan Maltepe İstasyonu alt geçidine Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç çözüm getirdi.
Denetim sırasında yetkililerden bilgi alan Başkan Ali Kılıç, Maltepe halkının mağdur olmaması için önlem alınmasını istedi.

Gerekli önlemlerin proje sırasında alınması gerektiğini belirten Başkan Kılıç, “Çalışmaya başlamadan önce, ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin tespit edilmesi gerekirdi. Çok yakında bir okul var, öğrencilerimizin can güvenliğinin düşünülmüş olması gerekirdi. Üst geçit yapmak zor bir şey değil, biraz maliyetli olabilir; ancak çocuklarımızın güvenliği daha önemli.” dedi.

Drama Köprüsü’nün de sağlıklı olmadığını ifade eden Başkan Kılıç, yetkililerden en kısa sürede gerekli önlemler alınarak bir üst geçit yapılması sözünü aldı.

Esnaftan Teşekkür

Yalı Mahallesi esnafını ziyaret eden Başkan Kılıç, sorunları yerinde tespit etmeye ve çözüm bulmaya hızlı bir şekilde devam edeceklerini yineledi. Belediye Başkanı Kılıç, Halk Buluşmaları ve mahalle ziyaretleri gibi Maltepeli vatandaşlarla bir arada olabilecekleri platformları arttırarak Maltepe’yi hep birlikte yöneteceklerini, “Dayatan değil, danışan belediye” olma özelliğini koruyacaklarını belirtti. Mahalle esnafı, yerel seçim öncesinde verdiği sözü tutarak kendilerini ziyaret eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a teşekkür etti.

 

 

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.