Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali Yapımına Başlandı

Bilecik Şehirlerarası Otobüs Terminali Yapımına Başlandı  :Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yapım çalışmaları başladı.
Belediye tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada, İstanbul- Adapazarı çevre yolu İnbayırı mevkiinde betonarme ve çelik yapım tekniği birlikte kullanılarak inşa edilecek olan otogarın, hafriyat çalışmalarına başlandığı belirtildi. Osmanlı mimarisi ile dizayn edilen terminalin, Bilecik’i İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya gibi metropol şehirler başta olmak üzere tüm ülke ile bağlantısını sağlayacağı kaydedilen açıklamada, “Bütün geniş alanıyla 50 bin metrekare olan ve 7 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan ve Bilecik için büyük bir yatırım niteliğinde olan şehirlerarası otobüs terminalinde, 30 tane iş yeri bulunacak.
Bilecik Şehirlerarası Otogar Binası yaklaşık 4 bin 900 metrekare oturum alanı ve 6 bin 900 metrekare inşaat alanına sahiptir. Bu kapalı alanda 10 adet bilet satış ofisi, bekleme salonları, kafeleri, dükkanları, seyir terası, satış kioskları, bilet satış holü, bebek bakım ve emzirme odası, personel dinlenme, revir, bay-bayan mescit, idari ofisleri, toplantı ve seminer salonu, zabıta ve güvenlik ofisi, emanet ofisi ve teknik atölyeleri, ATM noktaları, engelli tuvaletleri, açık alanında ise gelen-giden otobüs peronları, ilçe minibüs peronları, taksi ve otobüs durakları, otobüs bakım ve bekleme alanları ve açık otoparkı her ihtiyacı cevaplayacak bir terminal olacak. Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, 2015 yılının ilk aylarında vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” ifadelerine yer verildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar