Posted on Leave a comment

BTSOdan Raylı Sisteme Destek

BTSOdan Raylı Sisteme Destek :Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, BTSO tarafından yürütülen “Raylı Sistemler Kümelenmesi” çalışmaları ile Bursa’nın teknoloji ve üretim üssü haline getirilmesini hedeflediklerini söyledi.

BTSO’nun 16 makro projesinden birisi olan kümelenme çalışmaları, sektörleri bir çatı altında toplayarak, iş dünyasını 2023 yılı hedefine hazırlamaya devam ediyor. Raylı Sistemler Kümelenmesi toplantısında konuşan BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, Bursa iş dünyası tarafından Raylı Sistemler Kümelenmesi Projesi’nin sahiplenilmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Bu bize şevk veriyor. Bizler Bursa iş dünyasına sonuna kadar güveniyoruz. BTSO olarak yeni bir vizyonla bu döneme başladık. Raylı Sistemler Kümelenmesi çalışmasına da büyük önem veriyoruz. Bizim en büyük destekçimiz iş dünyamız ve onların verdiği güvendir” dedi.

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, kümelenme çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. Raylı Sistemler Kümelenmesi çalışmalarının, bu alanda faaliyet gösteren firmaları ve kurumları bir araya getirdiğini söyleyen Şener, kümelenme faaliyetlerinin Bursa’nın 2023 yılındaki 75 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmasında önemli bir katkı sunacağını bildirdi. Türkiye’de raylı sistemler pazarının çok önemli bir yatırım ve üretim potansiyeli olduğunu kaydeden Şener, “Bursa, Türkiye’nin ilk tramvayını üretmiş olmasının getirdiği bilgi birikimi ile dikkat çekiyor. ‘Bursa Raylı Ulaşım Sistemler İşbirliği ve Kümelenme Platformu’nun kurulması ve geliştirilmesi’ projesi devam ediyor. Bu çerçevede geçtiğimiz aralık ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kümelenme destek programının ilk çağrısına yönelik olarak ‘Raylı sistemler kümesi projesi’ ile başvurumuzu yaptık” dedi.

“BURSA İÇİN BÜYÜK KAZANÇ”

Bursa’da yerleşik sanayi kuruluşlarının özellikle otomotiv ve makine imalatı alanlarında bilgi birikimi ve tecrübesini, raylı sistemler sektörüne aktarmasını istediklerini kaydeden Şener, “Raylı Sistemler Kümelenmesi ile Bursa’nın Türkiye ve yakın coğrafyanın teknoloji ve üretim üssü haline getirilmesi hedefleniyor. Bu Bursa için büyük bir kazanç. Biz de BTSO olarak oluşturulan bu raylı sistemler kümelenme çalışmamız ile Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümündeki büyük hedefe doğru ilerliyoruz” diye konuştu.

Toplantıya katılan Durmazlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz ise, “Raylı sistemler konusunda herkes üzerine düşeni yapmalı. Bu işi Bursa’ya kazandırmalıyız. BTSO’nun bu kümelenme hareketini her yerde ve her şekilde desteklemeliyiz. Bursa’nın adını her yerde öne çıkarmalıyız” şeklinde konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.