Bursada tramvay ile halk otobüsü birbirine girdiBursada tramvay ile halk otobüsü birbirine girdi :Bursa’da, tramvayla otobüsün çarpışması yürükleri ağızlara getirdi. Tramvay ve otobüste bulunan yolcular kazayı ucuz atlattı.

Kaza, Atatürk Caddesi’nde meydana geldi. 16 M 00348 plakalı özel halk otobüsü, yolcu indirip bindirmek için durağa yanaştı. Daha sonra yola çıkmak isteyen otobüs, aynı istikametten gelen İpekböceği ile çarpıştı. Şans eseri kazada ölen ve yaralanan olmadı. Tramvay ve otobüste bulunan yolcular büyük korku yaşadı. Polis, kazayla alakalı tahkikat başlattı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!1 Yorum

  1. Yürekleri hoplatan bir kaza haberi… Gerçekten de çok ucuz atlatılmış. Rahmetli bir akademisyen ağabeyimizin 1970’li yıllardaki deyimi ile; “Eşşekten indik, Mercedes’e bindik. Eh işte ancak öyle ve o kadar da sürüyoruz…” derdi! Aradan geçen >40 yıla rağmen, hala daha değişen bir şey yok! TRAM ve benzeri demir tekerlekli taşıt araçlarını devreye sokanlar, çok, ama çok önemli bir noktayı atlıyorlar: EĞİTİM. Birilerinin bu projelere başlar başlamaz, bu halkı da eğitmeye başlaması kaçınılmaz şart! En azından kesişme noktalarında, uluslar arası kurla göre DEMİR TEKERLEKLİ TAŞIT ARAÇLARININ MUTLAK GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ OLDUĞUNUB öğretilmesi gerek… Bunun nedeni sadece teknik. Siz 30 tonu durdurabildiğiniz mesafe ve süre ile 100-800 tonu durdurduğunuz mesafe ve süreyi eşit sayamazsınız! Aslında daha da vahim kazalar olmaması mucize…
    Kazasız günler dileği ile…

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.