Elazığda Tren Kazası 2 ağır yaralıElazığda Tren Kazası 2 ağır yaralı :Elazığ’da kesrik köprüsü üzerinde meydana gelen Tren kazasında 2 kişi ağır yaralandı.Elazığ’ın Kazım karabekir caddesi üzerinde patlayan şehir şebeke suyundan kaçan iki bayan tren yolundan geçmeye çalıştıkları sırada trenin altında kaldılar.

Kazada iki kişi ağır yaralandı.

Kazım Karabekir Caddesi Doğu garajı karşısında saat 20.00 sularında şehir şebeke su hattında meydana gelen patlama nedeniyle cadde sular altında kaldı. Suyun tazyiki ile ağaçlar devrilirken, yayaların kullandığı kesrik köprüsünden geçemeyen yayalardan iki kadın karşıya geçmek için teren yoluna çıktılar. Bu sırada Tatvan Elazığ seferini yapan DE 24 103 sefer sayılı yük treninin fark edemeyen kadınlara tren çarptı.

Trenin çarpmasıyla Pakize Alpaslan (54) köprüden aşağı düşerken, Saliha Tuncel ise Trenin altında kaldı. Vatandaşların haber vermesi ile olay yerine gelen 112 ekipleri küprüden düşen Pakize Alpaslan yapılan ilk müdahalesinin ardından Elazığ eğitim ve araştırma hastanesine kaldırılırken, Trenin altında kalan Saliha Tuncel ise 112 ekiplerinin uzun uğraşları sonucu trenin altından çıkarılarak ilk müdahalesinin ardından Elazığ eğitim ve araştırma hastanesine gönderildi. İki kadının da durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Şehir şebeke suyunun patlaması sonucu kazım Karabekir Caddesi sular altında kalırken görgü tanığı Murtaza Çiftçioğlu olayı şöyle anlattı,“Aniden su fışkırdı işte sel oldu. Önce direği devirdi sonra ağacı devirdi.” dedi.

Kazım Karabekir Caddesi Kesrik köprüsü altında aracı içersinde sel suyunun dinmesini bekleyen Engin Yoğurtçu köprünün üstünden önün bir kadının düştüğünü belirterek, “Olay tren kornayı çaldı. Vurduktan sonra biri düştü zaten biri de tren rayının altında kaldı. Bir tanesi de benim arabamın önüne düştü zaten. İki yaralı var. Trenin altında kalana ne oldu bilmiyorum da aşağıya düşenin durumu iyiydi herhalde.” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.