Posted on Leave a comment

Erzurum Garında kütüphane yaptırıldı

Erzurum Garında kütüphane yaptırıldı :TCDD Erzurum Tren Garı bekleme salonuna yolcular için şehrin tarihi, kültürel ve sosyal yapısını içeren kitapların bulunduğu kütüphane yaptırıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Erzurum Tren Garı bekleme salonuna yolcular için şehrin tarihi, kültürel ve sosyal yapısını içeren kitapların bulunduğu kütüphane yaptırıldı.

Garda trenin kalkış Saatini bekleyen vatandaşlara okuma alışkanlığı kazandırmak için hazırlanan ve yeni uygulamaya konulan kitap havuzunda, çeşitli ansiklopediler ile roman, hikaye, dergi ve makaleler de bulunuyor.

İşletme Müdürü Yunus Yeşilyurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kütüphanenin hizmete açılmasında en büyük amaçlarının kente gelen veya tren saatini bekleyenlere okuma alışkanlığını kazandırmak olduğunu söyledi.

Kitapların arasında yabancı turistler için bastırılan kaynakların da yer aldığını belirten Yeşilyurt, şunları kaydetti:

“Şehrin bir noktada giriş ve çıkış kapısı da burası. Erzurum’a gelen misafirlerimizi karşılarken güzel bir salon olmasını arzuladığımız alanda kütüphane oluşturduk. İnsanları kitapla karşılamak ve onları kitapla gidecekleri yere uğurlamak kadar güzel bir şey olamaz. Sadece insanları burada kitapla karşılamak veya kitapla uğurlamak değil amaç. Yolcular burada beklerken hangi kitabı okumak isterse o kitap mevcut. Aynı zamanda insanlara kitap okuma alışkanlığını kazandırabilirsek ne mutlu bize. Hazırladığımız kitap havuzunda ve kütüphanede çeşitli romanların yanı sıra ansiklopediler de bulunuyor. Kütüphanenin ve kitap havuzunun kurulmasında destek verenlere teşekkür ederim.”

Yeşilyurt, vatandaşlardan sözlü ve yazılı tebrik aldıklarını vurgulayarak, “İlk etapta kütüphane kurup kitap havuzunu oluştururken, bu kadar çok ilgi göreceğini tahmin etmemiştik fakat zamanla insanların burada beklerken kitapları yakından incelediğini ve okumaya başladığını görünce sevindik. Kitap havuzundaki kitapların arasında Erzurum Valiliği tarafından hazırlanan, farklı dillerde yazılmış, şehrin tarihi, sosyal ve kültürel yapısını anlatan rehber kitapçıklar da bulunuyor” dedi.

Garda yolculuk için veya misafirlerini karşılamak için bekleyen vatandaşlar da uygulamadan memnun olduklarını ifade etti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.