Estram Arama Kurtarma Ekibine İlk Yardım EğitimiEstram Arama Kurtarma Ekibine İlk Yardım Eğitimi :Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi (ESTRAM) Arama Kurtarma Ekibi’ne Kızılay tarafından ilk yardım eğitimi verildi.

ESTRAM bünyesinde görev yapan ve gönüllü personelden oluşan 6 kişilik Arama Kurtarma Ekibi, Kızılay Eskişehir Şubesi tarafından verilen ilk yardım eğitimine katıldı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ESTRAM Arama Kurtarma Ekip Lideri Erdal Atabek, 2 gün boyunca toplam 16 saat sürecek bir eğitim aldıklarını söyledi. Olası bir kazada kanamalara ve yaralanmalara müdahale yöntemlerinin anlatılarak ve uygulamalı olarak öğrendiklerini belirten Atabek, görev dışında günlük hayatta da müdahale edebilecekleri bir eğitim aldıklarını kaydetti.

Atabek, ayrıca, 19 Nisan’da Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Gaffar Okkan Eğitim Salonu’nda İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince 15 günde bir yapılacak olan sınava katılacak personellerden başarılı olanlara ilk yardım sertifikası verileceğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.