Estram Arama Kurtarma Ekibine Teknik Eğitim (Foto Galeri)



Estram Arama Kurtarma Ekibine Teknik Eğitim :Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi (ESTRAM) Arama Kurtarma Ekibi’ne, trafik kazalarına müdahale, yaralı kurtarma, sedyeleme ve yüksekte çalışma teknikleri üzerine eğitimler verildi.

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekibi tarafından, Tepebaşı Belediyesi’nin desteği ile Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi ve Enkaz Tatbikatı gerçekleştirildi. 8 farklı bölgeden gelen AKUT ekipleri ile ESTRAM Arama ve Kurtarma Ekibi’nin de katıldığı eğitimle ilgili olarak açıklamalarda bulunan ESTRAM Arama Kurtarma Ekip Lideri Erdal Atabek, 2014 yılında kurulan 6 gönüllü personelden oluşan ekibin, Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi ve Enkaz Tatbikatı’na iki farklı seviyede katılım sağladığını belirtti. Birinci seviye eğitimine katılan personellere acil durum lojistiği, kırıcı, delici ve kesiciler hakkında bilgi, temel kırma delme teknikleri hakkında eğitim ve bilgiler verildiğini ifade eden Atabek, ikinci seviye katılımcılara ise enkaza yaklaşma teknikleri, temiz kapak açma ve dar alan operasyonları hakkında eğitimler verildiğini söyledi.

Atabek ayrıca, AKUT Ekibi ile ESTRAM Arama ve Kurtarma Ekibi’nin Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan kuyularda kurtarma teknikleri tatbikatına da katılarak eğitimlerine devam edeceğini, Haziran ayında AKUT tarafından Kocaeli’de düzenlenecek olan eğitim ve tatbikata da ekip tarafından katılım sağlanabileceğini kaydetti.

Gönüllü personellerden oluşan 6 kişilik ESTRAM Arama ve Kurtarma Ekibi’ne katılımcı sayısının her geçen gün artmakta olduğunu aktaran Erdal Atabek, yeni katılan gönüllülere AKUT Eskişehir Ekibi tarafından verilen eğitimlerin aralıksız olarak sürdüğünü sözlerine ekledi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!



1 Yorum

  1. Çok güzel bir çalışma, tebrikler! Hatırlatma/uyarı: yaya ile demir tekerlekli TRAM çarpışmalarında en acil ihtiyaç –deneyimlerle sabit-; büyük kesitli ağır yük hidrolik silindiri ve hidrolik ekipmanıdır. Kentiçi toplu ulaşımda TRAM çalışan her şehrin itfaiye teşkilatında mutlaka olması kaçınılmaz şart olan bir gereksinim… Bu konuda hazırlıklı mıyız?

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.