Gaziantepte ulaşımda ücretsiz internet dönemiGaziantepte ulaşımda ücretsiz internet dönemi  :Gaziantep’te internet kullanıcılarını sevindirecek bir uygulama başlatıldı. Dünden itibaren şehirde bulunan 15 adet tramvayda ve 96 belediye otobüsünde yolculara ücretsiz kablosuz internet erişimi(Wi-Fi) sağlanıyor. Meydanlarda ücretsiz internet için ise çalışmalar sürüyor.

İNTERNET 15 TRAMVAY 96 OTOBÜSTE HİZMETTE

Büyükşehir Belediyesi Gaziantep’te bir ilki gerçekleştirdi. Deneme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte artık tramvay ve belediye ait 96 otobüste vatandaşlar ücretsiz internet kullanabilecek. Artık isteyen herkes direk olarak tramvayda internet gerektiren uygulamaları kullanabilecek. Önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu uygulamanın tanıtımını yapacak.

ERİŞİM Wİ-Fİ İLE SAĞLANACAK

Tramvaylarda internet, 3G teknolojisi aracılığıyla sağlanıyor. Yolcular Wi- Fi donanımına sahip herhangi bir cihazdan internete erişebiliyor. Turkcell firması tarafından sağlanan uygulamada internet hızı 15 mb/saniyede. Vatandaşlar tramvay ve otobüste iken sağlanacak hizmet indikten sonra sona erecek. Bu uygulama ile yolcu sayısının artmasına da etki etmesi bekleniyor.

KENT MEYDANLARINA ÜCRETSİZ İNTERNET

Büyükşehir Belediyesi kent meydanlarında ücretsiz internet kullanımı için çalışmaların sürdüğünü duyurdu. Teknik alt yapısı hazırlanan uygulamanın kısa sürede tamamlanacağını söylendi. Böylelikle belli merkezlerde vatandaşlar ücretsiz internetten yararlanabilecek.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!  1. gaziantep belediye otobuslerindeki internetten hic bir sekilde faydalanamiyoruz internete baglanmiyor telefonlar bir türlü

  2. Otobüslerde İnternet’e bağlanmıyor okadarda reklamı var oto büstlerde intirnet vardiye sayın Belediye Başkanı’mızın herzaman söylediği İnternet’e bağla namıyoruz SAYGI larimla

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.