Gebze–Halkalı Banliyö Hatlarının İyileştirilmesiGebze–Halkalı Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi :Dünyadaki en önemli projelerden ve İstanbul için asırlık bir rüyanın gerçekleşmesi olan Gebze–Halkalı Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi ve Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi İnşaatı (MARMARAY) Projesi, kent için önemli olan trafik sorununa köklü bir çözüm getirecektir.
Tüp tünel; Asya ve Avrupa arasında kesintisiz demiryolu bağlantısı sağlayarak, Türkiye’nin Trans European Network’e (Trans Avrupa Ağı) bağlanmasında da etkili olacaktır.
Marmaray Projesi dünyadaki en önemli ulaşım altyapı projelerinden biri olup; sadece İstanbul’un günlük trafiğini olumlu etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda şehrin ve bölgenin kalkınmasında büyük rol oynayacaktır.
“Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi ve Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi (MARMARAY)” Projesi dört bölümden oluşmaktadır;
1. Mühendislik ve müşavirlik hizmetleri,
2. İstanbul Boğazı altında batırma tünel ile birlikte yaklaşım tünelleri, üç yeraltı ve bir yerüstü istasyonunun inşası,
3. Mevcut banliyö demiryolu sisteminin hemzeminde üç hatta çıkartılarak iyileştirilmesi ve tamamen yeni elektromekanik bir sisteme kavuşturulması,
4. Demiryolu aracı imali

MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SÖZLEŞMESİ

Projenin Başlangıç Tarihi : 1998
Projenin Planlanan Bitiş Tarihi : 2015
Proje Bedeli : 567.629.000 TL

Marmaray Projesi Sözleşmelerinin Mühendislik ve Müşavirlik Hizmetlerini kapsamaktadır.

Avrasya (Oriental-Japon, JIC-Japon ve Yüksel Proje-Türk) Ortak Girişimi ile 13 Aralık 2001 tarihinde sözleşme imzalanmış ve 14 Mart 2002 tarihinde işe başlanmıştır.

Projenin Başlangıç Tarihi : 1998
Projenin Planlanan Bitiş Tarihi : 2015
Proje Bedeli : 10.371.495.000 TL

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.