Interrail nedirInterrail nedir :Avrupa Devlet Demiryolları İşletmeleri ve bazı özel demiryolu işletmelerinin gezginlerin uygun fiyatlar ile Avrupa’yı gezebilmeleri için icat ettikleri sisteme interrail denmektedir.

Interrail Pass ismi ile anılan göster-geç bileti ile sisteme dahil olan tüm demiryolları ile (teoride) ücret ödemeden yolculuk yapma imkani sağlar.

Teoride: Gece trenleri, rezervasyon yapılması gereken tren seferlerinde ek ücretler ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca bazı tren seferlerinde interrail pass geçerli değildir. Ancak tüm istikametlerde ücretsiz alternatifler bulunmaktadır.
Her yaş grubunda bulunanlar interrail pass ile avrupa seyahatine çıkabilir. Ancak yaşa göre bilet fiyatları farklılık göstermektedir.

3 yaş grubu bulunmaktadır.
Genç -26 yaş
Yetişkin +26 yaş
Büyük +60 yaş

Interrail bileti farklı paketler halinde bulunmaktadır. İhtiyacınız olan bileti doğru seçmeniz halinde daha az para verebilirsiniz.

Biletinizin türüne karar verirken kendinize sormanız gereken sorular şöyledir;
Kaç günlük gezi planlıyorum?
Kaç ülke ya da şehire gideceğim kaç gün tren yolculuğu yapacağım?
Tüm Avrupayı mı gezeceğim? Yoksa tek ülke bileti almam yeterli olur mu?
Gezinize karar verdikten sonra tabi ki uzun araştırmalar sonunda uygun biletinizi alınız.
Bileti TCDD’den alabileceğiniz gibi Genç Tur yada RailDude gibi sitelerden de satın alabilirsiniz. Güncel bilet türleri ve fiyat bilgilerinide yine bu sitelerden inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.