İstanbulda tesirli olan sis Marmaray’da yoğunluğa sebep olduİstanbulda tesirli olan sis Marmaray’da yoğunluğa sebep oldu :İstanbul’da yaşanan yoğun sis nedeniyle tüm vapur seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle, Marmaray’da yoğunluk gözleniyor.

İstanbul’da tesirli olan sis sebebiyle Deniz ulaşımı, Şehir Hatları’nın ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ’nin bir çok seferler gerçekleştirilemiyor.

Marmaray seferleri İstanbul’da bu sabah etkisini gösteren sis ve iptal edilen vapur seferleri nedeniyle oldukça yoğun saatler yaşıyor.

İstanbul Şehir Hatları AŞ’nin web sitesinde yer alan açıklamaya göre, sis nedeniyle İstanbul’un tüm vapur seferleri iptal edildi.

Şehir hatları deniz ulaşımı tarafından yapla açıklamada, ” Sis dolayısıyla İstanbul’daki tüm vapur seferlerimiz iptal edilmiştir. Sis dağılana etkisini kaybedinceye dek alternatif ulaşım kanallarını seçenek etmenizi rica ederiz” ifadesine yer verildi.

İDO’nun web sitesinde yer alan bilgiye göre de yoğun sis nedeniyle Sirkeci-Harem hattında arabalı vapur seferi ile Bostancı-Kabataş hattındaki seferler gerçekleştirilemiyor.

İstanbul’da yaşanan yoğun sis nedeniyle tüm vapur seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle, Marmaray’da yoğunluk gözleniyor. Kadıköy, ve Üsküdar seferleri deniz ulaşımında sis yüzünden vapur seferleri iptal edilirken, vatandaş alternatif olarak kesintisiz bir ulaşım ile Marmaray hattı ile sis engeline takılmaksızın ulaşımını sağlıyor. İstanbul’da bu sabah itibariyle yaşanan yoğun sis nedeniyle iptal olan vapur seferleri yerine vatandaş Marmaray’ı seçerek hızlı ve güvenli bir biçimde ulaşımını gerçekleştirebildi.

Çanakkale Boğazı’nda da sis tesirli oluyor

Boğazın bir takım bölgelerinde tesirli olan sis, görüş mesafesini yarım milin altına düşürdü.Bunun üzerine Çanakkale Boğazı her iki istikametten transit gemi geçişlerine kapatıldı.Diğer taraftan, Çanakkale-Eceabat, Kilitbahir-Çanakkale arasındaki araba vapuru seferleri de geçici olarak durduruldu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.