İşte İzmitin tramvayıİşte İzmitin tramvayı :İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Sekapark ile Otogar arasında hizmet vermesi planlanan tramvay konusunda kararlı olduklarını, tramvay nedeniyle Yürüyüş Yolu’nun ortadan kalkmasının söz konusu olmadığını, tam tersine bu güzergahın yayalaştırılarak daha da genişleyeceğini söyledi.
HÜRRİYET VE CUMHURİYET TRAFİĞE KAPALI

Tramvayın seferlere başlamasıyla Yürüyüş Yolu’nun tamamen yayalaştırılacağını vurgulayan Başkan Doğan, “Tramvay, Yürüyüş Yolu’nun ortasından geçecek. Tramvay seferlere başlamadan önce Merkez Bankası ile Leyla Atakan Caddesi arasındaki bölge yayalaştırılacak, dolayısıyla Yürüyüş Yolu çift yönlü olarak daha da büyüyecek” dedi. Projenin ihalesinin bitmek üzere olduğunu hatırlatan Başkan Doğan, “Önümüzdeki temmuz ayında tramvay ihalesi yapılır, sonbaharda da tramvay yoluna ilk kazma vurularak inşaatına başlanır. Tramvay 2015 yılında sefere başlar” diye konuştu.
ANKET SONUÇLARI DA BELLİ OLDU

Tramvay için düzenlenen anketin sonuçlarını da açıklayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, tramvay ismi olarak 11 bin 191 kişinin Akçaray, 9 bin 640 kişinin İzmitray, 3 bin 791 kişinin Körfezray, bin 211 kişinin Akray ve 175 kişinin de Akçaray ismini istediğini, tip olarak da 19 bin 604 kişinin düz burun, 9 bin 177 kişinin kavisli burun tercihini kullandığını açıkladı. Ankete katılan 10 bin 208 kişinin mavi-turkuaz, 8 bin 469 kişinin yeşil, 6 bin 197 kişinin kırmızı, 2 bin 190 kişinin gri, bin 593 kişiin sarı, 124 kişinin de diğer renkleri tercih ettiği açıklandı. Ankete katılanlara teşekkür eden Doğan, söylenme kolaylığı açısından kendisinin Akray ismini tercih ettiğini belirtti.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.