Karsta Başıboş atlar tehlike saçıyor

Karsta Başıboş atlar tehlike saçıyor  :Kars’ta başıboş bırakılan atlar, sürücülere zor anlar yaşatırken, kazalara da davetiye çıkarıyor.
Kars-Ardahan Karayoluna çıkan başıboş atlar, tehlike saçmaya devam ediyor. Karayolu üzerinde ve kenarındaki boş arazilerde yaşamlarını sürdüren atlar, zaman zaman karayoluna gruplar halinde aniden çıkmaları araç trafiğini tehlikeye sokarken, sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oluyor.
Karayolu üzerindeki köylülerin başıboş olarak bıraktığı atlar, özellikle geceleri trafik kazalarının meydana gelmesine neden oluyor.
Kars’ta bir çok noktada aynı sıkıntıyı yaşadıklarını ifade eden sürücüler, yetkililerden özellikle köy muhtarlarıyla görüşerek bu soruna çözüm bulmalarını istediler.
Atların aniden yola çıkmasından endişe duyduklarını dile getiren sürücüler, “Yetkililerin bir şekilde başıboş atlara çözüm bulmalı. Bu yolda adeta canımız Allah’a emanet gidip geliyoruz. Nereden çıkacağı belli olmayan bu hayvanlar insanların hayatını karatıyor” dediler.
Özelikle Kars-Erzurum, Kars-Ardahan Karayolu’nda daha çok yola çıkan atlar, bazen trafiğin saatlerce aksamasına neden oluyor. Sürüler halinde yola çıkan atlar, maddi hasarlı ve ölümlü trafik kazalarına da neden oluyor.


 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar